Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
ep | 2016-06-03 19:00 | Rozmiar tekstu: A A A

Uczniowie ZPE reprezentowali Olsztyn w Sejmie

Olsztyn24
Olsztynianie w sejmie (fot. ZPE - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Filip Niewiadomski i Adrian Glinka, uczniowie Zespołu Placówek Edukacyjnych, w Dzień Dziecka zasiedli w prawdziwych poselskich ławach. Jako jedyni olsztynianie zostali w tym roku posłami XXII Sejmu Dzieci i Młodzieży.

- To było wspaniałe, niezapomniane przeżycie - wspomina Adrian Glinka. - Dużo zwiedziliśmy, dużo się nauczyliśmy. Bardzo się cieszę, że mogłem pojechać do Sejmu i zasiąść na prawdziwej sali obrad, jaką wcześniej widziałem tylko w telewizji. Dla mnie to uwieńczenie wszystkiego, co przez lata nauki zrobiłem w ZPE.

Młodzi posłowie do Warszawy pojechali w przeddzień obrad wspólnie z opiekunami-nauczycielami Michałem Śliwińskim i Robertem Bartkowskim. Pierwszego dnia zwiedzili stolicę. Drugiego wybrali się na obrady najmłodszej izby parlamentu. Wspólnie z kolegami z całej Polski dyskutowali o aktualnych i ważnych z punktu widzenia młodzieży sprawach.
R E K L A M A
banner
- Niektórzy z nich głośno krytykowali rząd. Inni mówili, że w Sejmie nie powinno być symboli religijnych. Rozmawialiśmy też o miejscach pamięci historycznej, czyli naszych projektach - mówi Filip Niewiadomski. - Dużo uwagi poświęcił też temat uchodźców. Większość była za tym, żeby ich nie przyjmować, bo oni uchodźcami są tylko w Turcji, w innych krajach już emigrantami.

Do młodzieżowego parlamentu olsztynianie trafili w nagrodę za dobrze zrealizowane zadanie pod hasłem „Miejsca pamięci – materialne świadectwo wydarzeń szczególnych dla lokalnej i narodowej tożsamości”. Sami wybrali pamiątkową tablicę przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 4 przy ul. Turowskiego i rosnące obok dęby pamięci, które upamiętniają Stefana Sarnowskiego i Ryszarda Wilimowicza, dwóch polskich oficerów zamordowanych w Katyniu. Zdobyli informacje o historii jego powstania, rozpropagowali wiedzę o związanych z nim postaciami i wydarzeniami wśród lokalnej społeczności.

Adrian i Filip mieli także niepowtarzalną okazję poznać osobiście polityków z pierwszych stron gazet: Annę Zalewską, minister edukacji narodowej, Ryszarda Terleckiego, wicemarszałka Sejmu, Władysława Kosiniaka-Kamysza, prezesa PSL, Grzegorza Schetynę, przewodniczącego PO.

- Nie spodziewałem się, że pan Schetyna jest taki niski... - przyznaje Filip Niewiadomski.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl