Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
waclawbr | 2016-06-09 13:19 | Rozmiar tekstu: A A A

Olsztyński PCK zorganizował Mistrzostwa Pierwszej Pomocy dla gimnazjów i szkół podstawowych

Olsztyn24
Uczniowie SP 13 w Olsztynie na jednaj ze stacji „urazowych” | Więcej zdjęć »
Trzynaście pięcioosobowych drużyn wystartowało dziś (9.06) w zorganizowanych przez Warmińsko-Mazurski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża Mistrzostwach Pierwszej Pomocy dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z województwa warmińsko-mazurskiego. Mistrzostwa zorganizowane w Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie i Parku Jakubowo odbywają się po raz piąty.

- Oficjalnie Polski Czerwony Krzyż przeprowadza mistrzostwa pierwszej pomocy dla szkół ponadgimnazjalnych - wyjaśnia Andrzej Karski, dyrektor Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Okręgowego PCK w Olsztynie. - Jednak już 5 lat temu po raz pierwszy zorganizowaliśmy takie mistrzostwa dla uczniów niższych typów szkół: podstawówek i gimnazjów. Było zainteresowanie tego rodzaju zawodami, na które zareagowaliśmy, chociaż nie mieliśmy takiego obowiązku. Chcemy jednak dać szansę tym dzieciaczkom, by od najmłodszych lat uczyły się prawidłowego udzielania pierwszej pomocy. Zależy nam na tym, żeby jak najwięcej młodych ludzi znało zasady pierwszej pomocy.

W mistrzostwach biorą udział drużyny ze szkół podstawowych nr 1, 2, 9, 13 i 19 w Olsztynie, gimnazjów nr 2, 5, 9, 13, 15 i 24 w Olsztynie oraz ze Szkoły Podstawowej w Purdzie i Szkoły Podstawowej nr 3 w Dobrym Mieście. Zawodników czekają zadania na pięciu tzw. stacjach urazowych, test z wiedzy teoretycznej oraz jedna stacja „relaksacyjna&rdquo.
R E K L A M A
banner
Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK dla szkół gimnazjalnych i podstawowych (1)

»

09-06-2016

image
Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK dla szkół gimnazjalnych i podstawowych (2)

»

09-06-2016

Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl