Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
wb | 2016-06-10 13:38 | Rozmiar tekstu: A A A

Wystartowała Senioriada 2016

Olsztyn24
Senioriada 2016 w Olsztynie | Więcej zdjęć »
Dwustu pięćdziesięciu słuczaczy uniwersytetów trzeciego wieku z Warmii i Mazur reprezentujących dwadzieścia uniwersytetów bierze udział w Senioriadzie 2016. Druga edycja tej sportowo-rekreacyjnej imprezy wystartowała dzisiaj (10.06) na stadionie uniwersyteckim w Kortowie.

Przypomnijmy, że pierwsza edycja olsztyńskiej Senioriady odbyła się dwa lata temu. Inicjatorem tej imprezy dla seniorów był Warmińsko-Mazurski Uniwersytet Trzeciego wieku w Olsztynie. W tym roku organizacji Senioriady podjęła się Jarocka Akademia Trzeciego Wieku w Olsztynie, chociaż wspomagają ją w tym wysiłu dwie inne olsztyńskie „uczelnie” dla seniorów: poprzedni organizator - Warmińsko-Mazurski Uniwersytet Trzeciego Wieku i Akademia Trzeciego Wieku. Partnerem wydarzenia jest także Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie, a sponsorem i patronem honorowym - marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin.

Dzisiaj po uroczystym otwarciu Senioriady, w którym uczestniczyli m.in. marszałek Gustaw Marek Brzezin i rektor UWM prof. Ryszard Górecki, oraz rozgrzewce w rytmie zumby, uczestnicy Senioriady 2016 przystąpili do sportowej rywalizacji. Organizatorzy przygotowali następujące konkurencje:
R E K L A M A
banner
» bieg sprinterski kobiet i mężczyzn na 60 m na stadion AZS UWM,
» wyścigi kajakowe kobiet i mężczyzn na Jeziorem Kortowskim,
» zawody pływackie kobiet i mężczyzn na dystansie 25 i 50 m na przystani nad Jeziorem Kortowskim,
» turniej tenisa stołowego kobiet i mężczyzn w hali sportowej UWM w Kortowie,
» rajd rowerowy kobiet i mężczyzn z elementami wyścigu,
» nordic walking.

Druga, zaplanowana na sobotę, część Senioriady odbędzie się na olsztyńskim Starym Mieście. Tam od godz. 10.00 m.in. zaplanowano turniej zespołowy Zumba Gold oraz koncerty zespołów Czerwony Tulipan i Kapela Jakubowa. Odbędzie się również dekoracja medalami najlepszych sportowców spośród uczestników dzisiejszych zawodów.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image galeria
OLA: Senioriada 2016 w Olsztynie

10-06-2016

image galeria
Rozgrzewka uczestników Senioriady 2016 w Olsztynie

10-06-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl