Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
inf. pras. | 2016-06-17 20:31 | Rozmiar tekstu: A A A

Kobułty- jubileusz 50-lecia niezwykłej szkoły

Olsztyn24
W Zespole Szkół w Kobułtach
Zespół Szkół w Kobułtach w gminie Biskupiec świętuje swoje 50-lecie. Na co dzień, m.in. promuje zdrowie i ekologię, jutro (18.06) pochwali się swymi osiągnięciami podczas uroczystości jubileuszowych.

Pierwsze zajęcia, tuż po wojnie, odbywały się w mieszkaniach prywatnych. W połowie lat 60. powstał budynek, w którym lekcje prowadzono do 2008 roku. Po reformie oświatowej szkołę rozbudowano. Dziś w podstawówce, gimnazjum oraz  zespole przedszkolnym uczy się 210 dzieci.

- Szkoła stawia przede wszystkim na promocję zdrowego stylu życia – opowiada dyrektorka Zespołu Szkół Urszula Dziąba. - Otrzymała m.in. prestiżowy międzynarodowy certyfikat „Zielonej Flagi”, potwierdzający zaangażowanie uczniów i nauczycieli w działania proekologiczne na rzecz najbliższego otoczenia.
R E K L A M A
banner
Do Kobułt na warsztaty przyrodnicze przyjeżdżają nauczyciele z całego województwa. Przy szkole powstały ogród i lapidarium, w których uczniowie poznają tajniki przyrody. W ciepłe dni zajęcia prowadzone są w klasie, zbudowanej na świeżym powietrzu. Po wakacjach powstanie kolejna atrakcja - ścieżka zmysłowa, przybliżająca świat nauki.

- Poprzez zabawę, uczniowie będą poznawać skomplikowany świat nauki. Korzystając z zaplecza doświadczalnego sami m.in. zbadają wodę i będą wsłuchiwać się w odgłosy przyrody – zapowiada Urszula Dziąba.

W tym roku uczniowie szkoły podstawowej w Kobułtach najlepiej w gminie napisali sprawdzian klas 6. Od 14 lat szkoła jest także organizatorem wojewódzkich biegów na orientację.

Sobotni jubileusz rozpoczną występy zespołu muzycznego uczniów i absolwentów, później rodzice wystawią bajkę, a nauczyciele kabaret. 50-lecie szkoły upamiętnią tablica oraz wspólne zdjęcie. Początek uroczystości w Kobułtach w najbliższą sobotę o 14.00, imprezę zakończy zabawa taneczna.

P L I K   M P 3
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl