Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email D. | 2016-06-18 17:39 | Rozmiar tekstu: A A A

Mniejszość niemiecka bawiła się na dorocznym Sommerfest

Olsztyn24
Bawiono się poprzez muzykę, taniec i śpiew | Więcej zdjęć »
Olsztynianie i turyści przybyli dzisiaj (18.06) do Amfiteatru im. Czesława Niemena na Starym Mieście na kolejną odsłonę Letniego Festynu Mniejszości Niemieckiej Warmii i Mazur, czyli Ostpreusisches Sommerfest - imprezę towarzyszącą Olsztyńskiemu Latu Artystycznemu.

Zorganizowana przez Landsmannschaft Ostpreußen we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Olsztynie impreza odbywa się od kilku lat w Olsztynie i cieszy się powodzeniem.

Podczas trwającego od wczesnego przedpołudnia festiwalu przedstawiciele mniejszości niemieckiej zaprezentowali widzom swą kulturę m.in. poprzez muzykę, śpiew i taniec. Nie zabrakło jednak i ciekawostek, takich jak chociażby występ grupy cyrkowej „Carnival”.
R E K L A M A
banner
W trakcie imprezy rozstrzygnięto również konkurs plastyczny na temat „typowo niemieckie” oraz wręczono odznaki Landsmannschaft Ostpreußen osobom zaangażowanym we wspieranie i działalność na rzecz mniejszości niemieckiej.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
OLA: Sommerfest 2016 w Olsztynie

»

18-06-2016

Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.