Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email Promocja UG Dywity | 2016-06-20 12:27 | Rozmiar tekstu: A A A
Zaproszenie na Pierwszy Festiwal Balonowy

Aerostaty znów nad Dywitami

Olsztyn24
W sobotę balony pojawią się nad Dywitami (fot. Promocja UG Dywity - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Darmowe loty balonami na uwięzi, katapulta ludzka, astrotraining, mobilne planetarium z projekcją filmów astronomicznych czy prezentacja śmigłowca ultralekkiego – to tylko niektóre atrakcje I Festiwalu Balonowego w Dywitach, który odbędzie się w sobotę (25.06) na miejscowym stadionie.

Gmina Dywity wraca tą imprezą do niezwykłej przeszłości naznaczonej historią sterowców. Pierwszy Festiwal Balonowy w Dywitach to wydarzenie dla wszystkich osób kochających wolność, lotnictwo, astronomię i… dreszczyk emocji. Podczas festiwalu na płycie dywickiego stadionu królować będą dwa balony, którymi będzie można odbyć darmowy lot na uwięzi na wysokość od 20 do 40 metrów. Jednorazowo do kosza będzie mogło wsiąść od 2 do 4 osób, w zależności od wagi.

– Chcemy, żeby jak największa liczba mieszkańców mogła spojrzeć na Dywity z nowej  perspektywy i poczuć lotniczą przygodę – mówi Jacek Szydło, wójt gminy Dywity.  
R E K L A M A
banner
Dodatkowo przed zakończeniem imprezy jeden z balonów odbędzie lot widokowy nad Dywitami. Duża dawka adrenaliny towarzyszyć będzie też osobom, które zdecydują się wystrzelić z ludzkiej katapulty na elastycznych linach na wysokość nawet do 15 metrów w górę. Na żyroskopie (astrotraining), który obraca się we wszystkich płaszczyznach będzie można doznać przeciążeń, jakie są udziałem astronautów, czy pilotów myśliwców.

Dzięki współpracy z Olsztyńskim Planetarium i Obserwatorium Astronomicznym w Olsztynie na stadionie stanie dmuchane mobilne planetarium, w którym na wygodnych poduszkach będzie można obejrzeć filmy astronomiczne („Mała gwiazdka, której się udało” - dla dzieci, „Nadszedł czas” i „Dwa szkiełka”). Z kolei na stanowisku teleskopowym będą prowadzone obserwacje słońca.

Dużą atrakcją będzie też z pewnością prezentacja śmigłowca ultralekkiego – nowej rzeczy w Polsce. Nie zabraknie też atrakcji dla najmłodszych, bo organizatorzy zaplanowali dmuchany plac zabaw Jungle z mini zjeżdżalniami, malowanie buziek i inne niespodzianki. W budynku stadionowym zaprezentowane zostaną też dwie wystawy: pierwsza to efekt projektu „Sterowce – historia, teraźniejszość, przyszłość” autorstwa gimnazjalistów z Zespołu Placówek Edukacyjnych w Olsztynie oraz wystawa zdjęć z pokazów lotniczych, autorstwa Macieja Wachowskiego, pochodzącego z Dywit pasjonata fotografii lotniczej i rajdowej. O fachowy komentarz na balonowo-lotniczej imprezie zadba  Michał Setlak z „Przeglądu Lotniczego”, który prowadzi pokazy lotnicze w całej Polsce.   

Po zakończeniu festiwalu balonowego na taneczno-rozrywkową „Potańcówkę Sołecką pod Stodołą w Dywitach” zaprasza Sołtys i Rada Sołecka wsi Dywity (w godz. od 19.00-24.00). Będzie muzyka biesiadna, gry i konkurencje z nagrodami.

Organizatorem I Festiwalu Balonowego jest Gmina Dywity. Partnerzy i sponsorzy to: Powiat Olsztyński, Olsztyńskie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne, Sołectwo Dywity, GOK Dywity, Polskie Sieci Energetyczne, Aldesa, PSE Inwestycje.

Ważna informacja: jeśli pogoda nie pozwoli na start balonów w sobotę 25 czerwca, to loty  zostaną przeniesione na niedzielę 26 czerwca.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.