Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2016-06-20 13:19 | Rozmiar tekstu: A A A

Tesco wyróżniło Lokalnych Bohaterów z Warmii i Mazur

Olsztyn24
Spotkanie lokalnych bohaterów w olsztyńskim Tesco (fot. mat. pras. - wszystkie) | Więcej zdjęć »
W minioną środę (15.06) w Olsztynie odbyło się Spotkanie lokalnych bohaterów – laureatów pierwszej edycji programu „Decydujesz, pomagamy” oraz 13. edycji programu edukacyjnego Tesco dla Szkół. Podczas wydarzenia aż 3 organizacje pozarządowe oraz 7 zespołów uczniów z okolicznych szkół celebrowało swoje zwycięstwo.

W środowy poranek pasaż Tesco przy ul. Pstrowskiego 16 w Olsztynie na dwie godziny stał się miejscem spotkania lokalnych bohaterów. Każdy z gości pasażu mógł przyjść i osobiście uścisnąć rękę nagrodzonym w programie „Decydujesz, pomagamy” organizacjom pozarządowym oraz uczniom, którzy w ramach programu Tesco dla Szkół – „Przyszłość na talerzu” odzyskiwali, zatraconą przez świat przyszłości, wiedzę o produkcji żywności.

Podczas gali uczniowie wzięli udział w quizach oraz warsztatach kulinarno-naukowych, a zwycięskie organizacje otrzymały czek na realizację swoich projektów.
R E K L A M A
banner
Tesco „Decydujesz, pomagamy”

Organizacje pozarządowe z całej Polski nadesłały ponad 1000 zgłoszeń do najnowszego programu z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu organizowanego przez Tesco oraz Fundację Tesco Dzieciom. Celem projektów było zwrócenie uwagi i odpowiedzenie na największe potrzeby danej społeczności. Wnioski wybrane przez jury zostały oddane pod głosowanie mieszkańców, aby to właśnie oni wybrali, jaki projekt otrzyma grant w wysokości 5 000 zł. W sumie w całej Polsce oddano ponad 5 milionów głosów oraz przyznano 160 grantów. Wśród grupy zwycięzców nagrodzonych podczas gali znaleźli się:

» Fundacja „Szalony Krasnolud” w Olsztynie za projekt „Wakacyjna Akademia Gier bez prądu Tesco”
» Aktywne Kurki we wsi Kurki za projekt „Kurki ćwiczą w Fitness Sali”
» Stowarzyszenie Miasto dobre dla zwierząt w Dobrym Mieście za projekt „Budujemy miłość do zwierząt”

Tesco dla Szkół – „Przyszłość na talerzu”

Spotkanie Lokalnych Bohaterów to również podsumowanie rywalizacji uczniów biorących udział w konkursie Tesco dla Szkół – „Przyszłość na talerzu”. Tematyka tegorocznej edycji konkursu skupiła się wokół produkcji i pochodzenia żywności. Uczniowie wcielili się w rolę Agentów F.O.O.D., których zadaniem było ocelanie przyszłości od niewiedzy, w jaki sposób powstaje żywność. Po wykonaniu wymagających misji i rozwiązaniu zawiłych zagadek, świat przyszłości został uratowany, a dzielni agenci oczywiście nagrodzeni. Nagrody oraz wyróżnienia otrzymały następujące placówki:

» Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Giżycku
» Gimnazjum w Lubawie
» Zespół Szkół i Przedszkoli w Miłoradzu
» Zespół Placówek Edukacyjnych w Olsztynie
» Zespół Szkół Ogólnokształcących w Nidzicy
» Publiczne Gimnazjum w Rucianem Nidzie
» Zespół Szkół Samorządowych w Rutce-Tartak

Każdy może zostać Lokalnym Bohaterem!


Każdy dzień to nowe wyzwanie, a superbohaterów nigdy dość. Na wszystkich lokalnych aktywistów i organizacje pozarządowe czeka kolejna edycjaprogramu „Decydujesz, pomagamy”, która wystartuje niedługo. Z kolei uczniów szkół podstawowcyh już od września zapraszamy do nowej odsłony programu edukacyjnego o żywności.
Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl