Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
D. | 2016-06-29 13:14 | Rozmiar tekstu: A A A

Joanna Kondrat i Piotr Krępeć kameralnie na OLA

Olsztyn24
Joanna Kondrat i Piotr Krępeć | Więcej zdjęć »
W sali kameralnej Amfiteatru im. Czesława Niemena w Olsztynie wystąpił wczoraj (28.06) niezwykły duet - Joanna Kondrat i Piotr Krępeć w kameralnym koncercie w ramach Olsztyńskiego Lata Artystycznego.

Joanna Kondrat to wokalistka i autorka tekstów. Skromna, choć doceniona przez najbardziej wybrednych krytyków muzycznych. Ceniona za wszechstronność, nie ogranicza się do jednego gatunku muzycznego. Laureatka nagrody im. Anny Jantar za zajęcie pierwszego miejsca w konkursie Debiuty 2012 w ramach 49. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Uhonorowana nagrodą specjalną Programu Trzeciego Polskiego Radia, na tym samym festiwalu.

W latach 2004-2007 zdobyła pierwsze miejsca na najbardziej prestiżowych festiwalach piosenki autorskiej, m.in. Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie czy Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Autorskiej w Warszawie, a dwa lata później odebrała nagrodę specjalną Estrady Polskiej w Opolu za interpretację utworów Marka Grechuty.
R E K L A M A
banner
Od siedmiu lat, we współpracy z Filharmonią Łódzką, współtworzy projekt „Chopin.Powroty”. Wspólnie z Maciejem Tubisem prezentuje pieśni Fryderyka Chopina w jazzowych aranżacjach. W roku 2011 nagrała autorską płytę „Samosie”. Dostrzeżony przez krytyków, redakcje rozgłośni radiowych i telewizyjnych krążek zebrał ponad 30 znakomitych recenzji i zaprezentowany został we wszystkich telewizyjnych programach poświęconych kulturze.

Piotr Krępeć jest gitarzystą akustycznym fingerstyle, przez magazyn „Top Guitar” określony objawieniem i wielką nadzieją polskiej gitary. Jako kompozytor muzyki filmowej zadebiutował na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes w 2012 roku, będąc autorem muzyki do filmu „Podróż z bagażem podręcznym” w reżyserii Arka Biedrzyckiego.

Pomysłodawca, dyrektor oraz główny organizator dwóch edycji Fingerstyle Sopot Festival oraz czterech edycji Szczycieńskiego Festiwalu Gitarowego, na którym wystąpił wspólnie z największymi gitarzystami fingerstyle`owymi świata: Jonem Gommem, Andreą Valerim i Stefano Barone.

Swoją przygodę z sześciostrunowym instrumentem szarpanym rozpoczął od gitary klasycznej. Dziesięć lat później zakochał się w jazzie i raz na zawsze zostawił klasyczną formułę. Dostrzegł wówczas nowe możliwości gitary akustycznej - niekonwencjonalne stroje i grę perkusyjną. Obecnie korzysta z wielu technik gitarowych jednocześnie, przez co jego twórczość wymyka się jednoznacznym kwalifikacjom. W jego kompozycjach można odnaleźć całe bogactwo środków artystycznego wyrazu. Ponad nimi zawsze górują jednak wysublimowane połączenia dźwięków i minimalizm, który twórca w swojej muzycznej wypowiedzi ceni ponad wszelką miarę.

Podczas wczorajszego koncertu artyści wykonali między innymi utwory „Burza” i „Daj nam czas” z płyty Karma, „Będę obok” i „Jezioro” z albumu Samosie oraz „Ostatni” z repertuaru Edyty Bartosiewicz, której twórczość ma dla wokalistki duże znaczenie. 

Ponad godzinny muzyczny wieczór zakończył się aż trzema bisami.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl