Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
SPKIS | 2016-07-04 12:33 | Rozmiar tekstu: A A A
Ogrodowe inspiracje

Sobota w Marcinkowie

Olsztyn24
Pokaz mody ogrodowej w Marcinkowie (fot. Elżbieta Mierzyńska - wszystkie) | Więcej zdjęć »
W minioną sobotę (2.07) w ogrodach pokazowych w Marcinkowie koło Mrągowa odbyło się Święto Róży, a w zasadzie święto ogrodu, ponieważ róże to tylko wycinek dużej aranżacji ogrodowej, nad którą pracuje Magdalena Beata Markiewicz, laureatka konkursu w dziedzinie kreatywności. Ogród według jej zamysłu łączy kilka funkcji – jest źródłem rozwoju pasji i biznesu, miejscem edukacji przyrodniczej, integracji lokalnej, warsztatów plastycznych i innych inicjatyw kulturalnych.

Właścicielka ogrodów pokazowych Magdalena Beata Markiewicz, prezes Fundacji Inkubator Kreatywności w Marcinkowie kilka dni temu (28 czerwca br.) w Pałacu Belweder odebrała nagrodę Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w kategorii Inicjatywy na rzecz Rozwoju Społeczności Lokalnych. Jest w gronie laureatów  XVI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Sposób na Sukces. Podczas sobotniego festynu w jej ogrodach odbyły się koncerty pieśni biesiadnych, muzyki instrumentalnej, recitale piosenkarskie (widownię wzruszyła 12-latka w utworze z repertuaru Adele), uruchomiono stoiska poczęstunkowe (furorę robiła konfitura z róży), a sama gospodyni wydarzenia osobiście częstowała gości  tortem i kawą. Mimo upału, w cieniu ogrodowych alei smakowały także podawane na gorąco kiełbaski i świeżo smażone placki ziemniaczane. Dużymi brawami przyjęto pokaz mody ogrodowej – proste sukienki modelek zdobiły kwiatowe dodatki i wyraziste makijaże we wzory florystyczne. Imprezową sobotę w ogrodach prowadziła Aleksandra Lemańska, znana z aktywności w Enklawie Artystycznej, która powstała w Pieckach i rozszerzyła działalność na szerszej przestrzeni.

Ogrody charakteryzują sektory z podziałem na różne osobliwości – na przykład ogród traw, ogród roślin śródziemnomorskich, ogród róż, aleja lawendy itd. Wszystkie rośliny są opisane, a po ogrodzie prowadzą pięknie wytyczone ścieżki spacerowe, także po mchu, przy którym funkcjonuje zaproszenie „Można deptać”.  W werandach i  romantycznych zaułkach przy fontannach są ławeczki do wypoczynku. Przy motylarni (rotunda z siatki z roślinami, wśród których żyją motyle) urządzono salki edukacyjne, w których właścicielka ogrodu prowadzi z dziećmi warsztaty edukacyjne i plastyczne.
R E K L A M A
banner
Podczas sobotniego spotkania Fundacja Inkubator Kreatywności w Marcinkowie i Stowarzyszenie Pro Kultura i Sztuka w Olsztynie zawarły nieformalne porozumienie do zorganizowania letniego cyklu imprezowego poezji i muzyki w ogrodach. „Musimy to zrobić, musimy” – powtarzały reprezentacje obu stron.

SPKIS

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl