Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email waclawbr | 2016-07-13 13:42 | Rozmiar tekstu: A A A

Mazovia MTB Maraton w Olsztynie będzie świętował mały jubileusz

Olsztyn24
Konferencja prasowa ws. Mazovia MTB Maraton | Więcej zdjęć »
Zaplanowany na najbliższą niedzielę (17.07) w Olsztynie VIII etap tegorocznego cyklu maratonów rowerowych Mazovia MTB Maraton będzie święcił mały jubileusz. W tym roku w Olsztynie maraton organizowany przez Cezarego Zamanę będzie gościł po raz piąty. Do udziału w maratonie i kibicowania jego uczestnikom zachęcali dziś (13.07) w Centrum Żeglarstwa Wodnego i Lodowego na Słonecznej Polanie, miejscu startu i mety maratonu: organizator cyklu Cezary Zamana, prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz, dyrektor OSiR w Olsztynie Jerzy Litwiński i przedstawicielka Nadleśnictwa Kudypy Paulina Rudkowska.

- Cieszymy się, że po raz kolejny organizujemy w Olsztynie Mazovia MTB Maraton - powiedział prezydent Piotr Grzymowicz. - Budując markę tego wydarzenia przyczyniamy się zarówno do promocji naszego miasta, jak i promocji aktywnych form spędzania wolnego czasu. Wykorzystujemy przy tym nasze walory, żeby zachęcać mieszkańców całej Polski do odwiedzania Olsztyna i korzystania z jego uroków.

- Zaletą maratonu jest to, że może w nim wziąć udział każdy - powiedział Jerzy Litwiński. - Są dystanse dla dzieci, amatorów i doświadczonych uczestników rowerowych maratonów. Maraton organizujemy po raz piąty i po raz piąty na innej trasie. Możliwości miasta w tym względzie są ogromne, bo starowaliśmy już ze Stadionu Leśnego, z Pieczewa i z rejonu Zatoki Miłej. W tym roku startujemy ze Słonecznej Polany. Mamy nadzieję, że po raz kolejny spełnimy oczekiwania uczestników, a Cezary Zamana nadal będzie wymieniał Olsztyn, jako jednego z wzorcowych organizatorów maratonu.
R E K L A M A
banner
- Trasy w Olsztynie są naprawdę na najwyższym poziomie - stwierdził Cezary Zamana. - Ich marka powoduje, że poza Warszawą, do Olsztyna przyjeżdża najwięcej uczestników maratonów, nie tylko z powodu maratonu, ale także dlatego, że jest tutaj co robić. Tras rowerowych jest tutaj nieskończenie dużo. Myślę, że tegoroczna impreza potwierdzi, że maraton w Olsztynie jest naszą „perełką”, i że Olsztyn zwycięży nie tylko w kategorii „najlepsza trasa”, ale także w kategorii „najlepsze miejsce maratonu”.

Start i meta tegorocznego Mazovia MTB Maratonu znajdzie się na ulicy, tuż przy obiektach Centrum Żeglarstwa Wodnego i Lodowego „Słoneczna Polana”. Trasy prawie w całości położone są w lasach Nadleśnictwa Kudypy, na zachód od Olsztyna, i sięgają aż do Gietrzwałdu. Maraton będzie m.in. okazją do przetestowania nowego 2,5-kilometrowego odcinka nowej ścieżki rowerowej, zbudowanej przez Nadleśnictwo Kudypy od Słonecznej Polany, wzdłuż brzegu Jeziora Krzywego, do Łupstychu.

Na olsztyński etap Mazovia MTB Maraton organizatorzy przygotowali kilka dystansów: Hobby (8 km), Fit (28 km), Mega (50 km) i Giga (85 km). Będzie również wyścig dla kilkuletnich dzieci na rowerkach bez pedałów. Pierwsze starty zaplanowano na godzinę 10.20.

Program imprezy przedstawia się następująco:

» 8.00-11.30 - zapisy w Biurze Zawodów
» 10.15 - ustawianie zawodników w sektorach startowych na dystansie Hobby i ich opiekunów
» 10.20 - start dystansu Hobby
» 11.00 - ustawianie zawodników w sektorach startowych (dystanse Fit, Mega, Giga)
» 11.30 - start dystansów Fit, Mega, Giga
» 12.30 - dekoracja dystansu Hobby
» 12.40 - dekoracja mieszkańców na dystansie Hobby
» 14.00 - dekoracja dystansu Fit
» 14.10 - dekoracja mieszkańców na dystansie Fit
» 14.20 - dekoracja dystansu Mega
» 14.30 - dekoracja mieszkańców na dystansie Mega
» 14.40 - dekoracja SISU dla najwytrwalszych
» 15.30 - dekoracja dystansu Giga
» 15.40 - dekoracja mieszkańców na dystansie Giga
» 16.00 - zakończenie

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Konferencja prasowa przed V Mazovia MTB Maraton w Olsztynie

»

13-07-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.