Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
d. | 2016-07-14 13:33 | Rozmiar tekstu: A A A

Sieć Cittaslow przyjęła nowych członków

Olsztyn24
Burmistrz Jezioran Leszek Boczkowski odbiera dokument od marszałka Gustawa Brzezina | Więcej zdjęć »
W Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin wręczył dzisiaj (14.07) certyfikaty przystąpienia do Międzynarodowej Sieci Miast Cittaslow władzom samorządowym Ornety i Jezioran.

Miasteczka zostały oficjalnie przyjęte do grona miast „dobrego życia” odpowiednio w listopadzie ubiegłego i czerwcu bieżącego roku. Burmistrzowie Ornety, Ireneusz Popiel, i Jezioran, Leszek Boczkowski, odebrali dokumenty przekazane marszałkowi podczas Zgromadzenia Ogólnego Stowarzyszenia Cittaslow, które odbyło się w Portugalii.

Polska jest drugą siłą w stowarzyszeniu miast, którym patronuje charakterystyczny, pomarańczowy ślimak. Na 225 miejscowości z 30 krajów świata nad Wisłą zlokalizowanych jest 25, z czego 20 na Warmii i Mazurach. O akces ubiegają się kolejni chętni – Nowy Staw i Głubczyce. Wyprzedzają nas tylko Włosi – założyciele stowarzyszenia – którzy do sieci wprowadzili już 80 miast.
R E K L A M A
banner
Rok 2016 to czas rozpoczęcia realizacji ponadlokalnego programu rewitalizacji miast Cittaslow w województwie warmińsko-mazurskim. Wsparciem objętych zostało 14 miejscowości. Na ich kompleksową rewitalizację społeczną w Regionalnym Programie Operacyjnym Warmia i Mazury na lata 2014-2020 przeznaczono łącznie 51,1 mln euro.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Jeziorany i Orneta w sieci Cittaslow

»

14-07-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl