Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
d. | 2016-07-14 13:33 | Rozmiar tekstu: A A A

Sieć Cittaslow przyjęła nowych członków

Olsztyn24
Burmistrz Jezioran Leszek Boczkowski odbiera dokument od marszałka Gustawa Brzezina | Więcej zdjęć »
W Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin wręczył dzisiaj (14.07) certyfikaty przystąpienia do Międzynarodowej Sieci Miast Cittaslow władzom samorządowym Ornety i Jezioran.

Miasteczka zostały oficjalnie przyjęte do grona miast „dobrego życia” odpowiednio w listopadzie ubiegłego i czerwcu bieżącego roku. Burmistrzowie Ornety, Ireneusz Popiel, i Jezioran, Leszek Boczkowski, odebrali dokumenty przekazane marszałkowi podczas Zgromadzenia Ogólnego Stowarzyszenia Cittaslow, które odbyło się w Portugalii.

Polska jest drugą siłą w stowarzyszeniu miast, którym patronuje charakterystyczny, pomarańczowy ślimak. Na 225 miejscowości z 30 krajów świata nad Wisłą zlokalizowanych jest 25, z czego 20 na Warmii i Mazurach. O akces ubiegają się kolejni chętni – Nowy Staw i Głubczyce. Wyprzedzają nas tylko Włosi – założyciele stowarzyszenia – którzy do sieci wprowadzili już 80 miast.
R E K L A M A
banner
Rok 2016 to czas rozpoczęcia realizacji ponadlokalnego programu rewitalizacji miast Cittaslow w województwie warmińsko-mazurskim. Wsparciem objętych zostało 14 miejscowości. Na ich kompleksową rewitalizację społeczną w Regionalnym Programie Operacyjnym Warmia i Mazury na lata 2014-2020 przeznaczono łącznie 51,1 mln euro.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Jeziorany i Orneta w sieci Cittaslow

14-07-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl