Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
UG Dywity | 2016-07-19 13:47 | Rozmiar tekstu: A A A
Ranking najlepszych gmin wiejskich „Rzeczpospolitej”

Gmina Dywity w czołówce krajowej

Olsztyn24
Gminę Dywity na finałowej gali w siedzibie „Rzeczpospolitej” reprezentował wójt Jacek Szydło (fot. Promocja UG Dywity) | Więcej zdjęć »
Gmina Dywity znalazła się w pierwszej 20-tce w kategorii gmin wiejskich rankingu „Rzeczpospolitej”. Gmina zajęła znakomite 18. miejsce, najwyższe spośród gmin wiejskich z regionu Warmii i Mazur. Uroczysta gala rankingu odbyła się w poniedziałek (18.07) w Warszawie.

Ranking Najlepszych Samorządów „Rzeczpospolitej” jest jednym z najbardziej prestiżowych w Polsce. Redakcja najbardziej opiniotwórczego medium ostatniej dekady, jak reklamuje się „Rzeczpospolita”, zorganizowała go już po raz dwunasty.

Ranking odbywa się w trzech kategoriach: miasta na prawach powiatu, pozostałe gminy miejskie i miejsko-wiejskie oraz gminy wiejskie. W tej ostatniej kategorii do udziału w rankingu zostało zaproszonych 250 gmin wiejskich z całej Polski, które pozytywnie przeszły pierwszy etap: najlepiej zarządzały swoimi finansami w latach 2012-15 i jednocześnie najwięcej w tym czasie inwestowały.
R E K L A M A
banner
Podczas pierwszego etapu oceny Kapituła wzięła pod uwagę dane z Ministerstwa Finansów dotyczące wszystkich samorządów w Polsce. W drugim etapie do wszystkich 250 gmin, które pozytywnie przebrnęły przez I etap zostały wysłane ankiety z pytaniami sprawdzającymi m.in. udział wydatków na realizację kontraktów z organizacjami pozarządowymi w latach 2012-2015, liczbę nowych podmiotów gospodarczych w gminie, wiarygodność kredytową, wyniki testu szóstoklasistów i gimnazjalistów, innowacyjne rozwiązania, czy gospodarkę przestrzenną.

Gmina Dywity po raz pierwszy wzięła udział w rankingu i od razu wskoczyła do najlepszej dwudziestki gmin wiejskich w całym kraju plasując się na 18. miejscu – najlepszym spośród gmin wiejskich z Warmii i Mazur.

– To sukces, na który przez ostatnie lata pracowali mieszkańcy, radni i pracownicy urzędu – uważa Jacek Szydło, wójt Gminy Dywity, który reprezentował ją na finałowej gali w siedzibie „Rzeczpospolitej” w Warszawie.

W kategorii gmin wiejskich zwyciężyła podkrakowska gmina Zielonki. Warto dodać, że kryteria oceny samorządów zostały ustalone przez Kapitułę Rankingu, której przewodniczy prof. Jerzy Buzek, były premier, europoseł i były Przewodniczący Parlamentu Europejskiego. W Kapitule zasiadają również Jerzy Stępień, były prezes Trybunału Konstytucyjnego, czy Hanna Majszczyk, wiceminister finansów.

– Samorządy to istota demokracji i nasza droga do rozwoju – podkreślał podczas gali prof. Jerzy Buzek.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl