Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
d./k | 2016-07-23 15:23 | Rozmiar tekstu: A A A

Malarstwo Joanny Bentkowskiej-Hlebowicz zaprezentowano w Galerii Rynek MOK

Olsztyn24
Joanna Bentkowska-Hlebowicz przyjmuje kwiaty od MOK (fot. Bernard Wawrzyniewicz - wszystkie) | Więcej zdjęć »
W Galerii Rynek Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie otwarto wczoraj (22.07) wystawę malarstwa Joanny Bentkowskiej-Hlebowicz.

Joanna Bentkowska-Hlebowicz jest absolwentką Wydziału Wychowania Artystycznego WSP w Olsztynie; dyplom w Pracowni Malarstwa i Rysunku prof. Kiejstuta Bereźnickiego. W 2015 roku uzyskała stopień doktora w dziedzinie sztuk pięknych na Wydziale Malarstwa ASP w Warszawie. Obecnie pracuje na stanowisku asystenta w Zakładzie Malarstwa i Rzeźby w Instytucie Sztuk Pięknych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Należy do ZPAP, Stowarzyszenia Promocji Artystów Wybrzeża ERA – ART, a od 2014 roku także do Stowarzyszenia „Areszt Sztuki” i Fundacji „Wyłom”. Zorganizowała kilkanaście wystaw indywidualnych, m.in. w Olsztynie, Gdyni, Warszawie, Lidzbarku Warmińskim, Ornecie, Zebrzydowicach i Czeskim Cieszynie. Brała ponadto udział w około 90 konkursach oraz wystawach zbiorowych w kraju i za granicą, m.in. we Włoszech, Francji, Serbii, Ukrainie, Korei Południowej i Holandii.
R E K L A M A
banner
Temat związany z wizerunkiem portu maluje od ponad dziesięciu lat. Prezentowany na wystawie cykl obrazów, dla którego inspiracją stały się gdyńskie i gdańskie porty i stocznie, powstał w latach 2011-2014. Cykl ten to opowieść o nieuchronności przemian środowiska, w którym żyje człowiek i które nie zawsze jest dla niego przyjazne. To próba ukazania wizerunku portu, który z industrialnej przestrzeni staje się przestrzenią wieloznaczną, tajemniczą, powoli wypełniającą się rzeczywistością trudną do uchwycenia.

Prace można oglądać do 14 sierpnia.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl