Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
inf. pras. | 2016-07-28 13:07 | Rozmiar tekstu: A A A

35. Piknik Country w Mrągowie startuje jutro

Olsztyn24
Dzieci podczas Pikniku Country&Folk w Mrągowie (fot. materiały prasowe organizatora - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Już jutro (29.07) rozpocznie się jubileuszowa odsłona legendarnego Pikniku Country&Folk. Z tej okazji, na deskach mrągowskiego amfiteatru zagrają gwiazdy światowego formatu: Rednex oraz Della Mea, a rodzimi artyści zabiorą wiernych fanów w sentymentalną podróż do przeszłości. Dla tych, którzy po raz pierwszy zdecydują się wziąć udział w Pikniku, jest to wyjątkowa okazja, żeby nadrobić stracone lata i poczuć ducha, który od 35 lat unosi się nad amfiteatrem przy jeziorze Czos.

Jak przystało na jubileuszową edycję, organizatorzy zadbali o to, by podczas trzech dni festiwalowych fani pikniku otrzymali potężną dawkę wspomnień i wzruszeń, a co więcej - spędzili czas w wyjątkowo rodzinnej atmosferze.

Pierwszy dzień, czyli 29 lipca, to prawdziwa gradka dla wielbicieli muzyki country i folk. Koncert inauguracyjny poprowadzi znany polski dziennikarz i recenzent muzyczny Paweł Sztompke. Od godziny 20.00 na deskach amfiteatru zagrają polskie gwiazdy: Cezary Makiewicz, Droga na Ostrołękę, PowerGrass, Teren C oraz Gang Marcela. Nie zabraknie również zagranicznych wykonawców, czyli zespołu Discountry, Rackhouse Pilfer oraz gwiazdy wieczoru – zespołu Rednex, z ich największym przebojem „Cotton Eye Joe”. Kulminacją koncertu będzie występ polsko-łemkowsko-ukraińskiej grupy LemON, znanej z takich hitów jak „Będę z Tobą”, „Napraw” czy „Scarlett”.
R E K L A M A
banner
Sobotni (30.07) wieczór to prawdziwy powrót do przeszłości, czyli Wielka Gala Jubileuszowa. Od godziny 20.00 Paweł Sztompke będzie witał na deskach amfiteatru gwiazdy, które są dobrze znane najwierniejszej, mrągowskiej publiczności. Podczas jubileuszowego koncertu wystąpią: Alicja Boncol, Lonstar, Tomasz Szwed, Bożena i Lech Makowieccy, Zbigniew Hofman, Cezary Makiewicz, bracia  Rybczyńscy, Gang Marcela, Kasia Bochenek, Mariusz Kalaga oraz Janusz Nastarowicz. Ponadto dla piknikowej publiczności zagrają zespół Teren C, czeska grupa Drops oraz laureat Przepustki do Mrągowa. Konkurs Przepustki organizowany przez Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie skierowany jest do zespołów country, które nigdy nie wystąpiły na scenie głównej, oraz tych, które przez ostatnich 5 lat nie uczestniczyły Pikniku Country z własnym recitalem. W tym roku ogłoszenie zwycięskiego bandu nastąpi 29 lipca, a koncert na dużej mrągowskiej scenie odbędzie 30 lipca. Zwieńczeniem sobotniego wieczoru będzie występ Gwiazdy Festiwalu, amerykańskiej grupy reprezentującej gatunek muzyczny bluegrass – Della Mae. Podczas koncertu ta żeńska kapela zaprezentuje repertuar znany ze wszystkich swoich płyt.

Jak co roku, trzeci dzień pikniku poświęcony będzie wybranej akcji charytatywnej, tym razem będzie to problematyka zdrowia i choroby stwardnienia rozsianego. Finałowego dnia prowadzącymi będą  artyści kabaretowi Michał Kałamaga oraz Jacek Noch. Ten drugi związany jest z tematyką personalnie, ponieważ, jak sam otwarcie mówi, od lat cierpi na tę nieuleczalną chorobę. Podczas ostatniego koncertu, któremu towarzyszy hasło „Niezależność”, na scenie będzie można zobaczyć m.in. zespół Wilki, Voo Voo, Chłopaki Nie Płacą & Michała Milowicza czy znanych z programu The Voice of Poland Gracjana Kalandyka oraz Damiana Ukeje. Partnerem koncertu jest Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego.

Przez wszystkie dni festiwalu dzieci do 12. roku życia, będą miały bezpłatny wstęp na wszystkie koncerty oraz dostęp do specjalnie wyznaczonej przestrzeni KIDS' COUNTRY. W strefie zabaw, która stanie na terenie amfiteatru, dzieci pod okiem profesjonalnych animatorów będą mogły bawić się na dmuchańcach, uczestniczyć w konkursach wokalno-plastycznych czy po prostu odpoczywać. Strefa aktywności KIDS' COUNTRY będzie czynna od piątku do niedzieli, od godziny 16.00 aż do zakończenia koncertów.

Więcej informacji o pikniku: http://festiwalpiknikcountry.pl/

*******

Piknik Country&Folk to międzynarodowy festiwal muzyki country, który od 1981 r. odbywa się corocznie - na przełomie lipca i sierpnia, w amfiteatrze w Mrągowie. Ta największa impreza countrowo-folkowa w Polsce przyciąga tysiące fanów, a w jej trakcie mazurskie miasteczko odwiedza około 150 tys. turystów. Na scenie występują zarówno rodzimi, jak i zagraniczni artyści oraz gwiazdy muzyki country, folk, rockabilly oraz bluegrass. Każdego roku festiwalowi przyświeca idea niesienia pomocy potrzebującym oraz mówienia o rzeczach ważnych ze społecznego punktu widzenia.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl