Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
d. | 2016-07-30 12:06 | Rozmiar tekstu: A A A

Przyjaciele muzycznie wspomnieli Zbigniewa Rojka

Olsztyn24
Trzeci Oddech Kaczuchy | Więcej zdjęć »
Artysta, społecznik, samorządowiec - to niezwykle krótka lista jego aktywności. Wczoraj (29.07) minęło pięć lat od śmierci Zbigniewa Rojka. Twórca zmarł 29 lipca 2011 roku. Właśnie ta data została wybrana, by wspomnieć jego działalność. Przy tej okazji w olsztyńskim amfiteatrze wystąpił szereg gwiazd.

Na scenie przed licznie przybyłą na wspominkowy koncert publicznością wystąpili: Stefam Brzozowski, Waldemar Chyliński, Wiesław Nideraus, Czyści jak Łza z gościem specjalnym - Mateuszem Iwaszczyszynem, Piotr Skucha z kabaretem TON, Trzeci Oddech Kaczuchy, Jacek Łapot, Kaczki z Nowej Paczki, Walerian Ostrowski, Czerwony Tulipan, Marek Majewski i Krzysztof Daukszewicz.

Zbigniew Rojek był niezwykle barwną, lubianą i cenioną postacią olsztyńskiej kultury. Wraz z kolegami z różnych grup zdobywał liczne nagrody i wyróżnienia na ogólnopolskich festiwalach i przeglądach. Laury przywoził m.in. z pierwszej edycji Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Autorskiej, Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie oraz Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu.
R E K L A M A
banner
Poza muzyką i kabaretem, jego wielką fascynacją były rowery. Jako olsztyński radny był jednym z inicjatorów powstania Stowarzyszenia Kołodrom. Był orędownikiem powstawania w stolicy regionu ścieżek rowerowych.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image galeria
OLA: Koncert przyjaciół Zbigniewa Rojka

29-07-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl