Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
MK | 2016-07-31 20:30 | Rozmiar tekstu: A A A
Święto proboszcza olsztyńskiej parafii prawosławnej

Jubileusz 45-lecia księdza Aleksandra

Olsztyn24
Jubileusz księdza Aleksandra (fot. MK - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Jubileusz 45-lecia kapłaństwa obchodził dzisiaj (31.07) ks. Aleksander Szełomow, proboszcz parafii prawosławnej pod wezwaniem Opieki Matki Bożej w Olsztynie.

Wszystkie te lata przepracował na Warmii i Mazurach. Zaczął w 1971 roku od legendarnej parafii w Wojnowie, skąd po jedenastu latach został przeniesiony do Olsztyna, gdzie do dzisiaj sprawuje posługę duszpasterską. W tym czasie 15 lat był dziekanem prawosławnym Marynarki Wojennej RP, gdzie dosłużył się stopnia komandora.

Jubileusz 45-lecia obchodził w parafialnej cerkwi przy al. Wojska Polskiego w Olsztynie, gdzie abp Jakub, ordynariusz diecezji białostockiej i gdańskiej koncelebrował nabożeństwo w asyście kapłanów z innych parafii i diecezji. Obecne były też siostry zakonne z Wojnowa z przełożoną Agnią oraz kapelanem Gabrielem.
R E K L A M A
banner
Oprócz wiernych z parafii w nabożeństwie uczestniczyli przedstawiciele władz świeckich: członek zarządu województwa warmińsko-mazurskiego Marcin Kuchciński, wiceprezydent Olsztyna Jarosław Słoma, sekretarz miasta Olsztyna, wieloletni parlamentarzysta Stanisław Gorczyca, była poseł Beata Bublewicz, od lat zaprzyjaźniona z rodziną księdza Aleksandra oraz Paweł Żukowski, dyrektor generalny Urzędu Wojewódzkiego. Goście złożyli jubilatowi życzenia, a specjalny adres od abp. Sawy, metropolity warszawskiego i całej Polski odczytał ks. Piotr Kosiński.  

Uroczystość uświetniły piękne pieśni cerkiewne w wykonaniu Chóru Żeńskiego im. świętej Lidii, działającym przy parafii prawosławnej na Woli w Warszawie pod dyrekcją Katarzyny Kosińskiej, prywatnie córki proboszcza. Tak się złożyło, że ks. Aleksander obchodził jednocześnie 45-lecie pożycia małżeńskiego z matuszką Heleną, co podczas nabożeństwie, jak i później w toaście przy obiedzie przypomniał abp. Jakub. Jubilatowi i parze świętującej rocznicę ślubu zaśpiewano chóralne „Mnogajaleta” („Sto lat”).

MK

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl