Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email inf. pras. | 2016-08-05 17:53 | Rozmiar tekstu: A A A

Powiat Olsztyński zaprasza na seanse Powiatowego Kina pod Gwiazdami

Olsztyn24
 
Co ma Kopernik do Hollywood? Na przykład gwiazdy – mimo że jedne na niebie, a drugie na szklanym ekranie. Podczas „Powiatowego Kina pod Gwiazdami” nie zabraknie żadnych z nich. Powiat Olsztyński zaprasza na nową 4-dniową imprezę familijną, realizowaną wspólnie z Olsztyńskim Planetarium i Obserwatorium Astronomicznym. Wstęp jest bezpłatny.

Od 9 do 12 sierpnia zapraszamy kolejno do Gietrzwałdu, Dobrego Miasta, Majd i Olsztynka. Powiatowe Kino rozpocznie się tam po godz. 19:00 obserwacją letniego nieba, w czym pomogą profesjonalne teleskopy. Można będzie też obejrzeć meteoryty oraz specjalne projekcje w mobilnym planetarium. Astronom podzieli się wiedzą o najsłynniejszym mieszkańcu Warmii – Mikołaju Koperniku, po czym sprawdzi, ile z tych opowieści zostało w głowach słuchaczy. Najbardziej „pamiętliwi” mogą liczyć na upominki ufundowane przez Powiat Olsztyński.

Punktem kulminacyjnym imprezy będzie pokaz wakacyjnego filmu na dużym, nadmuchiwanym ekranie. W repertuarze prawdziwe hity hollywoodzkich wytwórni z udziałem takich gwiazd jak Meryl Streep, Pierce Brosnan, Rowan Atkinson, czy Ben Stiller.
R E K L A M A
banner
Codziennie emitowany będzie inny film. Na pierwszych 100. widzów będą czekały leżaki. Warto zabrać ze sobą koc, żeby się ogrzać podczas wieczornej projekcji.

Szczegółowy program projekcji przedstawia się następująco:

» 9 sierpnia: Gietrzwałd – od godz. 19:00 projekcje astronomiczne w sali gimnastycznej Gimnazjum przy ul. Szkolnej, ok. godz. 20:30 seans filmowy w amfiteatrze przy ul. Kościelnej

» 10 sierpnia: Dobre Miasto – od godz. 19:30 projekcje na Przedmurzu przy ul. Sowińskiego, seans filmowy ok. godz. 20:30

» 11 sierpnia: Majdy (gm. Stawiguda) – od godz. 19:00 projekcje na plaży, seans filmowy ok. godz. 20:30

» 12 sierpnia: Olsztynek – od godz. 19:00 projekcje w Parku Kultury i Rozrywki przy ul. Behringa, seans filmowy ok. godz. 20:30.

Partnerami Powiatu Olsztyńskiego przy realizacji „Powiatowego Kina pod Gwiazdami” są Olsztyńskie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne, gmina Gietrzwałd, gmina Dobre Miasto, gmina Stawiguda, gmina Olsztynek, Gminny Ośrodek Kultury w Gietrzwałdzie, Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Dobrym Mieście.
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.