Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
inf. pras. | 2016-08-08 16:50 | Rozmiar tekstu: A A A

Koperty, które ratują

Olsztyn24

Są wielkim ułatwieniem pracy ratowników medycznych. Seniorzy ze stolicy regionu mogą odbierać bezpłatne koperty życia. Plastikowa koperta, karta informacyjna i naklejka do umieszczenia na lodówce. Właśnie tak wygląda zestaw, który może przyczynić się do uratowania życia.

Są one szczególnie pomocne w przypadku osób starszych albo samotnych. Zawierają bowiem informacje o stanie zdrowia, przyjmowanych lekach, uczuleniach i kontakt do opiekunów.

- W kopercie życia powinny się znaleźć wszystkie te dane, które mogą być potrzebne ratownikom medycznym na wypadek konieczności udzielenia pomocy - przypomina Elżbieta Stachurska z wydziału zdrowia i polityki społecznej Urzędu Miasta. - Umieszczenie koperty w lodówce, czyli miejscu widocznym i dostępnym umożliwia ratownikom szybki dostęp do podstawowych informacji o pacjencie.
R E K L A M A
banner
Koperty można odbierać w przychodni przy ul. Dworcowej albo w szpitalu miejskim. Poza tym Rada Olsztyńskich Seniorów dystrybuuje je m.in. poprzez Akademię Trzeciego Wieku, Uniwersytet Trzeciego Wieku i parafie.

Miasto przygotowało kolejne 3 tys. kopert życia. Od początku akcji - w poprzednim roku - łącznie jest ich 4,5 tys.

Ale to nie jedyna forma wsparcia seniorów ze stolicy regionu. Cały czas działa Telefon życzliwości. Dyżurują w nim specjaliści zajmujący się poradami prawnymi i psychologicznymi. Wystarczy zadzwonić pod numer 89 522 28 20 w poniedziałki, środy albo czwartki w godzinach 13.30-15.30.
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl