Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
D. | 2016-08-12 10:50 | Rozmiar tekstu: A A A

Wystawę „Ponad malarstwo” otwarto w Muzeum Warmii i Mazur

Olsztyn24
W sali przy wieży prezentowanych jest 30 prac | Więcej zdjęć »
W sali przy wieży Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie otwarto wczoraj (11.08) wystawę zbiorową „Ponad malarstwo”. Sładają się na nią prace ze zbioru Działu Sztuki Współczesnej muzeum, powstałe po okresie „odwilży”.

Odchodzenie od polityki okresu stalinowskiego, bezpośrednio związane ze śmiercią Józefa Stalina, miało wpływ na kształt sztuk plastycznych w Polsce. Po roku 1953 pojawiła się w nich plastyka „nowoczesna”, która sytuuje się w kontrze do doktryny socrealizmu.

Sztuka lat 50. i 60. ubiegłego wieku w Polsce charakteryzuje się swobodną ekspresją i eksperymentalnym sposobem tworzenia. W tym czasie często wykorzystywane były różne surowce i techniki.
R E K L A M A
banner
Na prezentowanej wystawie zobaczyć można prace takich artystów, jak: Władysław Hasior, Tadeusz Kantor, Marian Bogusz, Lech Kunka, Zbigniew Tymoszewski, Ryszard Winiarski, Marian Warzecha, Jan Berdyszak, Jerzy Rosołowicz, Władysław Jackiewicz, Adam Marczyński, Henryk Stażewski, Erna Rosenstein, Jonasz Stern, Teresa Pągowska i Juliusz Narzyński.

Wystawa będzie czynna do końca września.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Dyrektor MWiM Elżbieta Jelińska o wystawie „Ponad malarstwo”

11-08-2016

image galeria
Kurator Ada Kowalczyk o wystawie „Ponad malarstwo”

12-08-2016

Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl