Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Patrycja Wilińska | 2016-08-19 20:32 | Rozmiar tekstu: A A A

Kolejna droga wojewódzka do remontu

Olsztyn24
Dzięki inwestycji przebudowane zostaną także 3 mosty
Rusza długo wyczekiwana rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 519. Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie podpisał dziś (19.08) ze Skanska umowę na realizację zadania wartego ponad 24 mln zł netto. Kierowcy i mieszkańcy będą mogli odetchnąć z ulgą – zwiększy się komfort jazdy i ich bezpieczeństwo.

Planowana inwestycja obejmuje kompleksową rozbudowę ponad 13-kilometrowego odcinka drogi od skrzyżowania z krajową „7” w Małdytach do Morąga.

Droga wojewódzka nr 519 zlokalizowana jest w północnej Polsce w województwach pomorskim i warmińsko-mazurskim, na terenie trzech powiatów. Dodatkowo, w okolicach miejscowości Małdyty przecina drogę krajową nr 7 łączącą Warszawę z Gdańskiem. Dzięki swojej lokalizacji odgrywa znaczącą rolę w regionie. Dotychczasusprawniałaruchmiędzypowiatami. Po przebudowie funkcjonalność drogi znacząco wzrośnie. Inwestycja wpłynie także na poprawę bezpieczeństwa podróżnych oraz dostępność do terenów turystycznych i inwestycyjnych w regionie, co z pewnością umożliwi rozwój tego obszaru.

- Zakres powierzonych nam prac zakłada kompleksową modernizację wspomnianego odcinka w celu poprawy bezpieczeństwa drogowego. Prace obejmą przebudowę i wzmocnienie nawierzchni drogi, korektę łuków poziomych i pionowych, przebudowę skrzyżowań z drogami podporządkowanymi i budowę nowego ronda – wyjaśnia Jakub Krzysztofiak, menadżer projektu, Skanska.
R E K L A M A
banner
Przebudowane zostaną zjazdy publiczne i indywidualne, powstaną nowe chodniki i ścieżki rowerowe, a dotychczasowe zostaną odnowione. Mieszkańcy doczekają się nowych zatok autobusowych, parkingów i zatok postojowych. Aby zwiększyć komfort jazdy i odwodnienie drogi, wybudowany zostanie system kanalizacji deszczowej. Wzdłuż drogi powstanie oświetlenie uliczne.
Dla poprawy bezpieczeństwa zastosowane zostaną także elementy spowolnienia ruchu, powstaną bariery energochłonne i ochronne.

- Zdajemy sobie sprawę z tego, jak bardzo jest to ważna i wyczekiwana lokalnie inwestycja, dlatego tym bardziej cieszy nas fakt, że to Skanska ją zrealizuje  – mówi Jakub Krzysztofiak. – Na wykonanie całości zadania mamy czas do końca maja 2018 roku – dodaje.

Dzięki inwestycji przebudowane zostaną także 3 mosty. Pierwszy z nich - i jednocześnie najbardziej wymagający pod względem realizacji - znajdujesię w miejscowości Wilamowo nad Kanałem Elbląskim. Ten obiekt o znaczeniu historycznym wybudowany został w 1860 r. Jego przebudowa obejmie nie tylko wzmocnienie nawierzchni, ale także odrestaurowanie pod okiem konserwatora zabytków.

Do przebudowy przewidziano jeszcze 2 inne obiekty mostowe: w miejscowości Dobrocin, gdzie przebudowywany most zostanie dostosowany do obowiązujących wymagań i klasy obciążeń A oraz w miejscowości Dobrocinek na rzece Krela. Podobnie jak obiekt w Dobrocinku jego przebudowa polegać będzie na dostosowaniu obiektu do obowiązujących wymagań i podniesieniu do klasy obciążeń A.

Poza obiektami mostowymi, w ramach kontraktu wybudowanych zostanie szereg przejść dla płazów i małych ssaków, których łączna długość wyniesie 420 metrów.
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl