Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
inf. pras. | 2016-08-24 20:01 | Rozmiar tekstu: A A A

Marszałek spotkał się z samorządowcami z Saksonii-Anhalt

Olsztyn24
Uczestnicy spotkania (fot. UM - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin przyjął dzisiaj (24.08) delegację z Kraju Związkowego Saksonia-Anhalt – partnera Warmii i Mazur od 2014 roku. Samorządowcy reprezentowali powiat Saale, który współpracuje z powiatem giżyckim. W spotkaniu wzięli udział starostowie z Saale i Giżycka, a także Cornelia Pieper, konsul generalna RFN w Gdańsku.

Chętnie korzystamy z doświadczeń naszych partnerów z Niemiec i dzielimy się swoimi – mówi marszałek Gustaw Marek Brzezin. – Niezależnie od kraju, samorządowcy prędzej czy później spotykają się z podobnymi problemami, wyzwaniami, i wtedy dobrze jest podpytać o rozwiązania kolegów. Cieszy fakt, że ta współpraca funkcjonuje na każdym szczeblu, czego przykładem jest powiat giżycki i Saale. Jestem przekonany, że połączenie lotnicze Szymany-Berlin zbliży nas jeszcze bardziej!

Podczas spotkania rozmawiano również o potencjalnych obszarach dalszego rozwoju współpracy partnerskiej: ochronie środowiska, wymianie młodzieży, współpracy Lokalnych Grup Działania czy kolejnych lokalnych samorządów z obu regionów (nawiązanie współpracy gminy Wydminy z miastem Arendsee).
R E K L A M A
banner
Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl