Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2016-08-29 20:06 | Rozmiar tekstu: A A A

Wojewoda podsumował realizację programu „Rodzina 500+” na Warmii i Mazurach

Olsztyn24
Uczestnicy konferencji (fot. UW)
Programowi „Rodzina 500+” była poświęcona dzisiejsza (29.08) konferencja prasowa w Urzędzie Wojewódzkim z udziałem wojewody warmińsko-mazurskiego Artura Chojeckiego, dyrektora Wydziału Polityki Społecznej Urzędu Wojewódzkiego Marcina Jastrzębskiego, jego zastępcy Joanny Jabłonki-Kastrau (będącej zarazem pełnomocnikiem wojewody ds. programu) oraz państwa Krystyny i Jana Mejłun z Olsztyna - rodziców ośmiorga dzieci.

Wojewoda i dyrektorzy wydziału przedstawili aktualne dane z realizacji programu na Warmii i Mazurach. Do tej pory złożono 107 494 wniosków (ponad 90 tys. w wersji papierowej, a ok. 17 tys. w wersji elektronicznej). Na rozpatrzenie oczekuje 3 947 wniosków, z czego 2,5 tys. przekazanych do marszałka, dotyczących rodzin, w których przynajmniej jedna z osób pracuje za granicą. W sumie w województwie wydano ponad 99 tysięcy decyzji przyznających to świadczenie.

Na ten cel przekazano już 298 586 895 zł. Zaproszenie do udziału w konferencji Państwo Mejłun podkreślali, że po raz pierwszy odczuli pomoc państwa na rzecz rodzin. Twierdzili, że program daje ludziom poczucie bezpieczeństwa, życie rodzin staje się mniej stresujące. Mają więcej możliwości, aby zapewnić dzieciom lepszy rozwój.
R E K L A M A
banner
Po konferencji wojewoda Artur Chojecki odwiedził również rodzinę Podwojewskich z Bartąga w gminie Stawiguda, w której wychowuje się sześcioro dzieci.

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl