Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Katarzyna Masiewicz | 2016-08-30 14:13 | Rozmiar tekstu: A A A

Naród będzie czytał Sienkiewicza już w sobotę

Olsztyn24

Już w najbliższą sobotę (3.09), o godzinie 11.00, na placu przy Starym Ratuszu Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej odbędzie się kolejna edycja Narodowego Czytania. Tegoroczną lekturą będzie „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza. Z tej okazji Wojewódzka Biblioteka Publiczna oraz Miejska Biblioteka Publiczna przygotowały szereg atrakcji związanych z wiekopomnym dziełem naszego noblisty.

Fragmenty powieści odczytają aktorzy Hanna Banasiak i Jarosław Cupriak, a o tym, co łączy Sienkiewicza i Nowowiejskiego, opowie Krzysztof Szatrawski. O wyjątkową oprawę muzyczną wydarzenia zadba z kolei Ania Broda, która wystąpi z projektem „Poezja antyczna”.

Równolegle rozgrywać się będzie wyjątkowa Literacka gra miejska, w której uczestnicy będą mogli podążyć śladem bohaterów powieści i odkryć pomijane na co dzień magiczne zakątki olsztyńskiej starówki. Gra będzie przyjemna i ciekawa, natomiast uczestnicy, którzy pomyślnie ją ukończą, będą mogli skosztować lodów naturalnych prosto z lodziarni „Kroczek”.

Prosimy o zabranie własnych egzemplarzy dzieła Sienkiewicza, gdyż na koniec przewidujemy tzw. otwarty mikrofon, podczas którego będzie można przeczytać ulubiony fragment „Quo vadis” oraz zdobyć unikalny stempel, potwierdzający uczestnictwo w Narodowym Czytaniu.
R E K L A M A
banner
Zapraszamy! Wstęp wolny.

Patronat Honorowy nad wydarzeniem: Para Prezydencka, Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Prezydent Miasta Olsztyna.

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl