Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
FWM | 2016-09-13 00:35 | Rozmiar tekstu: A A A

W niedzielę pierwszy w 71. sezonie artystycznym olsztyńskiej filharmonii Koncert rodzinny

Olsztyn24
 
W niedzielę (18.09), o godz. 11.00, Filharmonia Warmińsko Mazurska w Olsztynie zaprasza młodą publiczność na pierwszy w 71. sezonie artystycznym filharmonii Koncert rodzinny. W sali koncertowej filharmonii wystąpi jedna z najbardziej znanych w Polsce orkiestr dętych, powstała w 1971 roku Młodzieżowa Orkiestra Dęta Zespołu Szkół im. Bohaterów Września 1939 Roku w Iławie.

Zespół przez cały okres swojej działalności prezentuje wysoki poziom wykonawczy, koncertuje w kraju i zagranicą, m.in. w Niemczech, Anglii, Hiszpanii, Finlandii, Rosji, byłej Czechosłowacji, we Włoszech i w Hiszpanii oraz w Watykanie na audiencji z okazji rocznicy pontyfikatu Jana Pawła II. W jego repertuarze znajdują się utwory muzyki poważnej oraz polskie i światowe przeboje muzyki rozrywkowej.  Rocznie zespół daje kilkadziesiąt koncertów, uświetniając wiele wydarzeń kulturalnych, uroczystości i rocznic. Ma na swoim koncie również występy w telewizji.

Po przejściu w 2014 r. na emeryturę wieloletniego kapelmistrza zespołu Bogdana Olkowskiego, prowadzenie tej znakomitej orkiestry powierzono puzoniście olsztyńskiej filharmonii, absolwentowi Akademii Muzycznej w Krakowie Rafałowi Krauze. Pod jego dyrekcją w Koncercie rodzinnym orkiestra dęta zaprezentuje przeboje muzyki filmowej, popularnej, rozrywkowej, standardy jazzowe oraz, jak przystało na orkiestrę dętą, muzykę marszową.
R E K L A M A
banner
Do udziału w roli solistów kapelmistrz zaprosił swoich dwóch „symfonicznych” kolegów: trębacza – Ostapa Popovycha oraz klarnecistę – Dominika Jastrzębskiego. Jako że składy tego typu nieczęsto prezentują się na filharmonijnych estradach, niedzielny poranek zapowiada się bardzo obiecująco.

Zapraszamy do sali koncertowej filharmonii na Koncert rodzinny w dniu 18 września (niedziela), o godz. 11.00. Bilety w cenie 30 zł normalny i 22 zł ulgowy do nabycia w kasie (pon.-pt. w godz. 10-18 oraz na dwie godziny przed koncertem). Bilety można nabyć poprzez stronę internetową filharmonii http://bilety.filharmonia.olsztyn.pl/

logo FWM
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl