Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email D. | 2016-09-13 10:47:00 | Rozmiar tekstu: A A A

Wernisaż wystaw „Dizajn u źródeł” oraz „Uwolnić projekt” odbył się w MOK

Olsztyn24
Wystawy można oglądać w Galerii Amfilada i Galerii na Strychu | Więcej zdjęć »
W galeriach mieszczących się w Kamienicy Naujacka Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie otwarto wczoraj (12.09) wystawy zbiorowe „Dizajn u źródeł” (w Galerii Amfilada) oraz „Uwolnić projekt” w Galerii na Strychu. Ekspozycje prezentowane są w ramach Warmia Mazury Design Festival.

„Dizajn u źródeł”

Ekspozycja jest wstępem do rozmowy o wartościach, jakie daje tradycyjne rzemiosło, w szczególności dla współczesnego projektanta. Punktem wyjścia do powstania wystawy stały się spotkania na styku tradycji i dizajnu, z udziałem rzemieślników i projektantów, zainicjowane przez Zamek Cieszyn. Projektanci, „wędrując do źródeł”, odkrywali tradycyjne techniki i naturalne materiały, by opowiedzieć o nich na nowo, językiem współczesnych odbiorców.
R E K L A M A
banner
„Uwolnić projekt”

Wystawa zorganizowana przez Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie oraz Stowarzyszenie „Z siedzibą w Warszawie”. Inicjatywa to pierwszy krok do współczesnego korzystania z zasobów tradycyjnej kultury materialnej. W jej ramach opracowano współczesne wersje dawnych, tradycyjnych wytworów rzemieślniczych. Dalszy etap to udostępnienie w Internecie wolnych licencji Creative Commons, z których mogą skorzystać użytkownicy. 

Więcej informacji na temat wystaw dostępnych jest w zapisie wideo wernisażu. Zapraszamy do jego obejrzenia.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image
Wernisaż wystaw Warmia Mazury Design Festival w MOK

»

12-09-2016

Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.