Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
d. | 2016-09-19 18:50 | Rozmiar tekstu: A A A

.Nowoczesna reaguje na politykę PiS względem obsadzania stanowisk przez działaczy

Olsztyn24
Uczestnicy konferencji | Więcej zdjęć »
Sytuacja kadrowa w spółkach Skarbu Państwa, instytucjach i urzędach budzi zaniepokojenie .Nowoczesnej. Partia stoi na stanowisku, że walka z kumoterstwem i nepotyzmem nie powinna skończyć się na dymisji ministra Jackiewicza. O zatrudnianiu na państwowych posadach działaczy Prawa i Sprawiedliwości, o sytuacji w szkole w Gietrzwałdzie i powołaniu Krajowej Administracji Skarbowej mówił dzisiaj (19.09) na konferencji prasowej zwołanej w jego biurze poselskim poseł .Nowoczesnej Mirosław Pampuch.

Nowoczesna podnosi, że od miesięcy otrzymuje liczne sygnały o układzie ludzi powiązanych z PiS w spółkach Skarbu Państwa. Zdecydowała się uruchomić monitoring zawłaszczania spółek, instytucji i urzędów przez niekompetentne osoby. Na adres mailowy akcji – sygnalista@nowoczesna.org, wciąż spływają kolejne zgłoszenia z całego kraju.

Poseł rozpoczął konferencję z udziałem sekretarz Warmińsko-Mazurskiej Nowoczesnej Izabeli Smolińskiej-Letzy i członek zarządu Warmińsko-Mazurskiej Nowoczesnej Katarzyny Królak od zacytowania prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, który w 2013 roku, odnosząc się do sytuacji w spółkach Skarbu Państwa, mówił o korupcji, kolesiostwie i nepotyzmie.
 
- Niestety, po niespełna dziesięciu miesiącach rządów PiS, jego działacze zapomnieli o tych słowach – stwierdził poseł. - Właśnie nepotyzm i kolesiostwo dotknęły nie tylko spółki Skarbu Państwa, ale także instytucje i urzędy państwowe. Tak stało się również w naszym województwie. Co więcej, PiS przygotowuje kolejne ustawy, które będą wprowadzały możliwość obsadzania stanowisk po znajomości, nie według kompetencji.
R E K L A M A
banner
Mowa o planach utworzenia od 1 stycznia przyszłego roku Krajowej Administracji Skarbowej. W najbliższych tygodniach ustawy powołujące instytucję trafią pod obrady Sejmu.

- Zgodnie z założeniami projektów około 65 tys. pracowników skarbówki i funkcjonariuszy celnych zostanie zwolnionych. Nie wiemy, czy te osoby zostaną ponownie zatrudnione w nowej instytucji. Zatem tutaj również pojawia się możliwość obsadzania stanowisk – informował poseł.

Kolejnym, nie mniej ważnym, tematem konferencji prasowej była sytuacja w Zespole Szkół Szkolno-Przedszkolnych w Gietrzwałdzie. Nowa dyrektor szkoły, która sprawuje funkcję od 1 września bieżącego roku - zdaniem rodziców i nauczycieli - dezorganizuje pracę placówki. Poseł spotkał się z nimi w minioną sobotę (17.09).

- Szkoła chce wychować „nowych Polaków”, którzy będą posłuszni władzy – mówił poseł Pampuch. - W grafiku szkolnym pojawiły się uroczystości o charakterze narodowym, takie jak rocznica smoleńska. Brakuje natomiast choćby lekcji tolerancji. Dzieci strofowane są za brak ubioru galowego, a na rozpoczęcie roku zdjęto flagi unijne, zaś wywieszono papieskie. Rodzice są przerażeni tą indoktrynacją, nauczyciele boją się o dalszą edukację wychowanków i o własną pracę.

Poseł zapowiedział, że zwróci się do dyrektorki szkoły, wójta gminy Gietrzwałd oraz kuratora oświaty o złożenie wyjaśnień w tej sprawie. Natomiast na ręce minister edukacji narodowej złoży interpelację.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Konferencja Nowoczesnej dot. obsadzania stanowisk przez PiS

19-09-2016

Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl