Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2016-09-20 15:31 | Rozmiar tekstu: A A A

Top Inwestycja jest z Olsztyna

Olsztyn24
Olsztyn nagrodzony za modernizację transportu zbiorowego
Stolica Warmii i Mazur została wyróżniona w kolejnej edycji prestiżowego konkursu. Tym razem laur odbierzemy za modernizację transportu zbiorowego. Uroczysta gala odbędzie się w czwartek (22.09), podczas Wschodniego Kongresu Gospodarczego w Białymstoku.

Dwa razy w ciągu trzech edycji zadania realizowane w stolicy Warmii i Mazur znalazły się w dziesiątce najlepszych w Polsce Wschodniej. Olsztyn podczas Top Inwestycji Komunalnych Polski Wschodniej 2016 został doceniony za tzw. projekt tramwajowy. O wyborze zdecydowała Rada Konsultacyjna, w skład której wchodzili m.in. biznesmeni, dziennikarze, samorządowcy i przedstawiciele administracji.

- Liczba zgłoszeń oraz zainteresowanie konkursem dowiodły, że rozpędzona Polska Wschodnia nie zwalnia ani na chwilę – mówi na łamach internetowej strony redaktor naczelny inicjatora konkursu, serwisu Portalsamorzadowy.pl, Rafał Kerger. - Cieszy też szerokie spektrum dziedzin, w które ostatnio inwestowały samorządy.

Wśród kryteriów, jakie były brane pod uwagę, są m.in. rozmach inwestycji w odniesieniu do budżetu i możliwości samorządu, walory estetyczne oraz nowatorstwo. Olsztyńska inwestycja, poza tramwajową linią, to również przebudowa dróg i skrzyżowań, a także montaż Inteligentnego Systemu Transportowego. Inwestycja kosztowała blisko 552 mln zł.
R E K L A M A
banner
- Bardzo cieszy mnie to wyróżnienie - nie ukrywa prezydent miasta Piotr Grzymowicz. - Drugi rok z rzędu eksperci przyznają nam laur za zadanie, które ma poprawić jakość życia naszych mieszkańców. I z tą myślą już przygotowujemy się do rozszerzenia linii tramwajowej. Chcemy, by jak największa liczba mieszkańców mogła korzystać z tego ekologicznego, komfortowego i sprawnego środka transportu. A jak pokazuje badanie nastrojów olsztynian, ci, którzy mają dostęp do  tramwaju, chętnie z niego korzystają i sobie go chwalą.

W poprzedniej edycji konkursu w dziesiątce wyróżnionych inwestycji znalazło się Centrum Rekreacyjno-Sportowe Ukiel.
Komentarze [2]
~max / 2016-09-22 14:22
Kosztowna zabawka Grzyma za ponad 500 baniek, która co roku będzie kosztowała kolejne dziesiątki milionów
~Jadwiga_Misiak / 2016-09-21 11:28
"O wyborze zdecydowała Rada Konsultacyjna, w skład której wchodzili m.in. biznesmeni, dziennikarze, samorządowcy i przedstawiciele administracji." Miarodajne jury jak diabli. Nie Ci, którym ta inwestycja ma służyć, tylko Ci którzy za nią lobbowali, którzy wydali decyzję o realizacji oraz Ci którzy na niej zarobili?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl