Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
ep | 2016-09-28 13:59 | Rozmiar tekstu: A A A

ZPE otrzymał zestaw rehabilitacyjny od ARiMR

Olsztyn24
Przekaznie sprzętu ZPE (fot. ZPE - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Praca Zespołu Placówek Edukacyjnych została doceniona przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Olsztyńska szkoła jako jedyna z regionu znalazła się w gronie 18. z całej Polski, które otrzymały przyrządy do ćwiczeń sensorycznych warte blisko 5 tys. zł.

Codzienna aktywność ZPE zwróciła uwagę ARiMR, która wytypowała szkołę do udziału w swojej kampanii informacyjno-promocyjnej. Pierwszym etapem było uroczyste wręczenie zestawu do ćwiczeń sensorycznych, które odbyło się wczoraj (27.09) w siedzibie głównej ARiMR w Warszawie. ZPE reprezentowały wicedyrektor Anna Mierzejewska-Małż i Katarzyna Kraszewska, terapeuta integracji sensorycznej.

Dostrzegając znaczenie Państwa placówki w systemie edukacji i pomocy dzieciom, którym przypadło mierzyć się z większymi trudnościami w nauce, rozwoju fizycznym i umysłowym, kształtowaniu potrzebnych nawyków, przekazujemy Państwu zakupiony przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zestaw do ćwiczeń, wspomagający terapię zaburzeń integracji sensorycznej - napisał Daniel Obajtek, prezes ARiMR w liście gratulacyjnym do ZPE. - Życzę, aby praca z dziećmi, w którą wkładacie Państwo wiele serca i empatii, była źródłem nieustannego zadowolenia i satysfakcji z jej efektów oraz zachętą do dalszego działania.
R E K L A M A
banner
Komplet podarowanego sprzętu wart jest prawie 5 tys. zł. W jego skład wchodzą m.in. maglownica do treningu czucia głębokiego, zestaw do ćwiczeń koordynacji wzrokowo-ruchowej, deskorolka, zjeżdżalnia - wszystko nowoczesne, lekkie i funkcjonalne, starannie wykonane. Przyrządy stoją już w sali integracji sensorycznej, a dzieci ćwiczą na nich z dużym zaangażowaniem.

- Cały zestaw bardzo nam się przyda - mówi Katarzyna Kraszewska, rehabilitantka. - To drogie sprzęty, praktyczne w obsłudze, uczniowie chętnie z nich korzystają. Chcielibyśmy raz jeszcze podziękować ARiMR za pierwszorzędny prezent.

Terapia integracji sensorycznej stosowana jest u dzieci z różnego rodzaju niepełnosprawnościami, m.in. z autyzmem czy porażeniem mózgowym. Polega na usprawnianiu ośrodkowego układu nerwowego za pomocą ćwiczeń na specjalnych przyrządach. Dzięki odpowiedniej stymulacji poprawia się m.in. koordynacja wzrokowo-ruchowa, poczucie równowagi, sprawność manualna i motoryka duża.

Z D J Ę C I A
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl