Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
inf. pras. | 2016-10-03 14:35 | Rozmiar tekstu: A A A

Zwierzęta – w Biskupcu mamy się dobrze

Olsztyn24
Zwierzęta w Biskupcu mają się dobrze | Więcej zdjęć »
W Biskupcu i kilku okolicznych wsiach ustawiono domki dla bezpańskich kotów, dzięki którym będą mogły przetrwać zimę. To inicjatywa młodzieży z Zespołu Szkół oraz Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.

Podobnie jak w innych gminach problem zwierząt pozostających bez opieki powracał każdej zimy. Przed kilkoma laty w mieście powstało Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami. W jego prace włączyła się młodzież biskupieckiego Zespołu Szkół.

Najpierw były zbiórki karmy, przynoszące z roku na rok coraz większe efekty. Przed dwoma laty pojawił się pomysł budowania drewnianych domków dla zwierząt, ustawianych zimą w mieście i okolicznych wsiach.
R E K L A M A
banner
- Sami znajdujemy pieniądze na materiał i sami je wykonujemy – opowiada uczennica Zespołu Szkół w Biskupcu Karolina Janczara. - Minionej zimy ustawiliśmy 8 domków, w tym roku doszły kolejne 3. W ten sposób bezdomne zwierzęta mają w czasie zimy swoje miejsce, gdzie mogą schronić się przed śniegiem i mrozem.

Akcję wspiera biskupiecka Straż Miejska.

- To niezwykłe, co robią nasi młodzi mieszkańcy – mówi komendant Straży Grzegorz Cychowski. - Pomagamy rozwożąc i ustawiając domki, także dostarczając karmę. Pokarm trafia także do rodzin, których trudne warunki materialne nie pozwalają na kupowanie karmy dla zwierząt domowych.

Karolinie udało się zaszczepić chęć pomagania zwierzętom wielu koleżankom. Została także inspektorem Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, co pozwala jej interweniować w szczególnie drastycznych przypadkach. Tak jak pod Rzeckiem, gdzie właściciel jednej z posesji wyjechał za granicę, zostawiając swoje zwierzęta bez opieki.

Dziś Karolina Janczara prowadziła w szkole podstawowej w Węgoju lekcje, poświęcone zwierzętom. To kolejna odsłona jej wolontariatu. Opowiadała dzieciom o  tym jak same mogą bezpiecznie pomagać bezdomnym zwierzakom.

Tylko w minionym roku dzięki zaangażowaniu biskupieckich wolontariuszy do adopcji przekazano prawie 50 bezdomnych zwierząt, do schroniska trafiło kolejnych 20 psów i kotów.

Jutro (4 października) przypada Światowy Dzień Zwierząt.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl