Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2016-10-10 19:04 | Rozmiar tekstu: A A A

Uczniowie z Offenburga przebywają z wizytą w Olsztynie

Olsztyn24
Młodzież wraz z opiekunami odwiedziła prezydenta Olsztyna (fot. UM)
Polska i niemiecka młodzież realizuje ważny projekt. Biorą w nim udział uczniowie szkół z Olsztyna i Offenburga. Offenburg jest jednym z dwóch miast Niemiec, z którymi stolica Warmii i Mazur podpisała porozumienie o partnerstwie. Od lat współpracują ze sobą również edukacyjne placówki w nich zlokalizowane.

Historia kontaktów Zespołu Szkół Elektronicznych i Telekomunikacyjnych oraz Gewerblich-Technische Schule Offenburg ma już 16 lat. Właśnie pisany jest kolejny rozdział. Po niedawnej wizycie młodych olsztynian za naszą zachodnią granicą, teraz nadszedł czas na rewanż.

- Bardzo ważna jest dla nas współpraca na poziomie szkół - mówi prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz, którego dzisiaj (10.10) odwiedzili w ratuszu uczniowie realizujący wspólny projekt. - To nasza szansa na wzajemne poznanie historii i kultury. Ważne jest także budowanie mostów między narodami.

Do Olsztyna przyjechało 8. młodych Niemców. W parach ze swoimi kolegami z „Elektronika” realizują projekt „Przemysł 4.0”. Każda dwójka odpowiada za inną część zadania, którego celem jest praca nad innowacyjnymi rozwiązaniami i automatyzacją.
R E K L A M A
banner
- Trzeba przyznać, że różni się ono od działań, jakie realizujemy z innymi szkołami - tłumaczy Gunter Krieg, nauczyciel-opiekun niemieckiej grupy. - Po pierwsze - dotyczy małych grup, po drugie - pracujemy zarówno nad kwestiami technicznymi, jak i językiem. W końcu zaś po tej współpracy pozostają doskonałe znajomości, a potwierdzeniem jest fakt, że młodzież spędza ze sobą wakacje.

Uczniowie z Niemiec przyjechali do Olsztyna wczoraj i zostaną w naszym mieście do soboty. Poza pracą nad projektem, zwiedzą Olsztyn, region, odwiedzą również Toruń.
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl