Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
UG Dywity | 2016-10-13 11:37 | Rozmiar tekstu: A A A
Trzydniowe atrakcje z okazji wielkiego święta

Podwójny jubileusz szkoły w Dywitach

Olsztyn24
Szkoła w Dywitach z lotu ptaka (fot. Promocja UG Dywity - wszystkie) | Więcej zdjęć »
W dniu Święta Edukacji Narodowej 14 października szkoła w Dywitach będzie uroczyście obchodzić podwójny jubileusz: 30-lecie szkoły w obecnym budynku i 71. rocznicę powstania polskiej szkoły w Dywitach.

Obchody to znakomita okazja do przypomnienia dziejów szkoły, przedstawienia ludzi ważnych dla jej istnienia, a także możliwość spotkania i integracji społeczności szkolnej i  środowiska lokalnego. Święto szkoły w Dywitach potrwa aż trzy dni, więc okazji do spotkań, rozmów i podziękowań nie zabraknie.

Wszystko rozpocznie się w czwartek (13.10) o godz. 9 od wielkiej, kolorowej i głośnej parady uczniów osiedlowymi uliczkami wokół stadionu. Następnie dzieci starsze rozegrają grę terenową, która będzie zabawą z historią i okazją do rozmów z emerytowanymi już nauczycielami i dyrektorami szkoły. W tym dniu uczniowie skosztują urodzinowego tortu, którym w imieniu szkoły poczęstuje dyrekcja szkoły.
R E K L A M A
banner
Szkołę o godz. 13 odwiedzą też goście specjalni, czyli jedyny i niepowtarzalny Mamed Khalidow, mistrz MMA, mieszkaniec Kieźlin oraz jego trener Paweł Derlacz, absolwent dywickiej szkoły. Dla najmłodszych uczniów klas 0-3 przewidziano zabawę  urodzinową, a dla starszych popołudniową dyskotekę.

Piątek (14.10) będzie dniem uroczystości oficjalnych. Pierwszym wydarzeniem o godz. 8 będzie msza święta w kościele parafialnym w Dywitach. Następnie na jubileuszową akademię zaproszeni zostaną goście – osoby znaczące dla rozwoju oświaty i szkoły oraz przedstawiciele poszczególnych klas. Akademia połączona będzie z wystawą historyczną na temat dziejów szkolnictwa w Dywitach. Goście będą też mogli zrobić sobie zdjęcie i dokonać wpisu do księgi pamiątkowej. Po południu o godz. 17 w GOK Dywity odbędzie się koncert jubileuszowy „Na warmińską nutę”, w którym wystąpią uczniowie szkoły.

Zwieńczeniem obchodów będzie Bal Absolwenta, który odbędzie się w sobotę (15.10) o godz. 19 w hotelu Omega w Olsztynie.

– Mamy nadzieję, że przy dźwiękach muzyki, w miłej atmosferze uda się nam połączyć wspomnienia pierwszych i ostatnich absolwentów naszej szkoły – mówi Ewa Romanowska, dyrektor Zespołu Szkół w Dywitach.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl