Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
inf. pras. | 2016-10-20 16:04 | Rozmiar tekstu: A A A

Spółdzielnia „Jaroty” podgrzeje wodę dzięki unijnym środkom

Olsztyn24
Podpisanie umowy w WFOŚiGW w Olsztynie (fot. Grzegorz Siemieniuk - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Spółdzielnia Mieszkaniowa „Jaroty” w Olsztynie sięgnęła po unijne dofinansowanie i w przyszłym roku wybuduje na dachach kilkunastu budynków instalacje solarne. Inwestycja pozwoli znacznie obniżyć koszty związane z wytworzeniem ciepłej wody użytkowej.

Trwa podpisywanie umów z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2014-2020. Wśród beneficjentów działania 4.1. Wspieranie wytwarzania i dystrybucji energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych znalazła się olsztyńska spółdzielnia „Jaroty”. Tym razem środki unijne pozwolą zrealizować budowę 12. instalacji solarnych na budynkach należących do spółdzielni. Koszt inwestycji oszacowano na ponad 2,45 mln zł, z czego blisko 2,1 mln zł będą stanowiły środki unijne. Umowę dofinansowania podpisano 19 października w siedzibie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie, który jest Instytucją Pośredniczącą w RPO WiM na lata 2014-2020.

- Mamy już podobne instalacje na nowo wybudowanych budynkach spółdzielni – mówił podczas podpisywania umowy Piotr Wałecki – wiceprezes Spółdzielni „Jaroty” w Olsztynie. – Tym razem kolektory postawimyna budynkach starszych. Średni koszt podgrzania metra sześciennego wody wynosi 25 złotych rocznie. Po zrealizowaniu inwestycji szacujemy, że będzie wynosił on ok. 8-9 złotych. Instalacje powinny podgrzewać wodę już wiosną przyszłego roku - dodał.
R E K L A M A
banner
Instalacje powstaną na dachach budynków wielorodzinnych przy ul. Jeziołowicza 14, 16, 17, 18, 19, 20, 22, 23, Sobocińskiego1, Jaroszyka 16, 18, 20 i Hanowskiego 7. Wszystkie instalacje będą miały ogólną moc 0,043538 MW. W ich skład wejdzie prawie 250 kolektorów solarnych. W piwnicach budynków zostaną wydzielone pomieszczenia na technologię instalacji, gdzie znajdą się zasobniki buforowe (750 l każdy), zasobniki c.w.u. (500 l każdy), pompy, wymienniki, urządzenia zabezpieczające i układ automatyki.

Z D J Ę C I A
Komentarze [1]
~Mieszkanka Nagórek / 2016-10-21 09:45
Jestem ciekawa dlaczego Spółdzielnia Jaroty wybrała akurat te budynki, a nie budynki przy ulicy Orłowicza na Nagórkach czy przy Malewskiego na Jarotach? Jaka była motywacja takiej, a nie innej decyzji?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl