Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
D. | 2016-10-22 21:53 | Rozmiar tekstu: A A A

Forum Organizacji Pozarządowych odbyło się w Olsztynie

Olsztyn24
Wyróżnieni dziennikarze z kapitułą konkursu i prezydentem Olsztyna | Więcej zdjęć »
W olsztyńskim ratuszu odbyło się dzisiaj (22.10) doroczne Forum Organizacji Pozarządowych, zorganizowane przez Radę Organizacji Pozarządowych Miasta Olsztyna.


Forum tradycyjnie jest wydarzeniem podsumowującym roczne działania olsztyńskiego trzeciego sektora. Towarzyszą mu również Targi Organizacji Pozarządowych pod hasłem „NGO na TOP-ie” i Targi Pracy Wolontaryjnej.

Ważną częścią forum jest także ogłoszenie wyników oraz wręczenie wyróżnień i nagród Prezydenta Olsztyna w dorocznych konkursach: „Najlepsza Inicjatywa Organizacji Pozarządowej” i „Trzeci sektor w mediach”.
R E K L A M A
banner
Pierwsze miejsce w konkursie (4 tys. zł) na „Najlepszą Inicjatywę Organizacji Pozarządowych” zdobył Uczniowski Klub Sportowy „Naki” za Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej „Naki Cup”. Drugą nagrodę (3 tys. zł) przyznano Warmińsko-Mazurskiemu Oddziałowi Polskiego Związku Chórów i Orkiestr w Olsztynie za wydawnictwo „Muzyczne Życie Olsztyna”.

Drugi z konkursów - „Trzeci sektor w mediach” - organizowany wspólnie przez ROPMO i olsztyński oddział Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, kierowany jest do dziennikarzy promujących inicjatywy i działania organizacji pozarządowych w mediach. Po przeanalizowaniu blisko 30. zgłoszonych prac, kapituła postanowiła nie przyznawać w tej edycji nagrody głównej, a wyróżnić wszystkich dziennikarzy, którzy w swojej pracy często poruszają tematykę trzeciego sektora, przyznając 5 równorzędnych wyróżnień (600 zł każde). Otrzymali je: Beata Brokowska, Jarosława Chrunik, Dorota Grzymska, Anna Minkiewicz-Zaremba i Adam Socha.

Tegoroczną odsłonę FOP uświetnił występ Dziecięcego Zespołu Wokalnego Suzirjaczko.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [3]
~Monika Falej / 2016-10-24 21:24
~~ klops, trzeba słuchać Radio Olsztyn, to by było słychać ;-) a na poważnie, Kapituła przyznaje nagrody/wyróżnienia na podstawie przesłanego materiału i jest co czytać, słuchać. ~~ Jadwiga_Misak, nie do końca rozumiem komentarz. Zaprszam na Tarasa Szewczenki 1, będzie mogła pani poznać ludzi np. z AK, głuchych, miłosników esperanto, stowaryszenie chcrześcijańskie, które robi świetną robotę, i jeszcze kilka innych :-) Dla wyjaśnienia, Forum Organizacji Pozarządowych M. Olsztyna nie mieści się w OCOPie przy T.Szewczenki, to wspólnota wszystkich stowarzyszeń i fundacji działających na terenie Olsztyna :-D Co do wspierania prezydenta, hymmmm to nagrody za pracę jaką ludzie robią w stowarzyszeniach, fundacjach, akurat prezydent nie miesza się do wyboru dokonywaną przez Kapitułę. Na dowód wspierania pomysłów, czy ich nie wpierania, to w "nagrodę" prezydent nie informując Rady o swojej decyzji wykluczył ją z Kapituły Św. Jakuba :-D Zostawiam do przemyślenia i poznania sektora oraz tego co robi i jak robi. Może to zainspiruje do podjęcia własnych inicjatyw. Z pozdrowieniami Monika Falej
~Jadwiga_Misiak / 2016-10-24 10:48
My dobrze mówimy o prezydencie, wspieramy jego pomysły, a w zamian on przyznaje nam odznaczenia i nagrody. Czyżby skrót NGO miał oznaczać Nagrody G....enerała Odebrano? ;) Wystarczy zapytać Olsztynian o to Forum Organizacji Pozarządowych, o działalność organizacji i stowarzyszeń, które mają siedzibę w Olsztynie przy ul. Tarasa Szewczenki. Podejrzewam, że większość zdziwi się tym, że takie organizacje funkcjonują i istnieją. Wygląda to jakby same dla siebie. Ze strony OCOP: "Do zadań Rady Organizacji Pozarządowych Miasta Olsztyn należy głównie: - opracowywanie projektów rocznych programów współpracy Miasta z organizacjami pozarządowymi. - monitorowanie współpracy miasta z organizacjami pozarządowymi i wykonywanie zadań wynikających z uchwalonych przez Radę Miasta programów." jakoś to specyficznie mało konkretne lub po prostu trzeba się tym bardzo interesować, chodzić za tym, szukać, dociekać, a w zamian rozwiane zostaną wszelkie wątpliwości, a słuszny szczytny cel funkcjonowania zostanie potwierdzony.
~klops / 2016-10-23 20:44
Rzeczywiście, "kapituła" miała ogromny problem : same panienki z Radia Olsztyn, o których nikt nie wie i nie słyszał. A wśród tego grona, nie wiadomo jakim cudem znalazł się Pan Adam Socha, dziennikarz profesjonalista, który niestrudzenie, od wielu lat , promuje działalność wielorakich organizacji pozarządowych w Olsztynie i regionie Warmii i Mazur, w odróżnieniu właśnie od grona w którym się znalazł. Tak czy siak, nie wiedząc czy śmiać się czy płakać, GRATULACJE PANIE ADAMIE !!!!
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Forum Organizacji Pozarządowych 2016

»

22-10-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl