Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
MBM | 2016-10-26 11:28 | Rozmiar tekstu: A A A

Powiat zorganizował eliminacje ogólnopolskiego konkursu krasomówczego młodzieży

Olsztyn24
Laureaci konkursu (fot. MBM - wszystkie) | Więcej zdjęć »
W poniedziałek (24.10) w Starostwie Powiatowym w Olsztynie odbyły się eliminacje powiatowe XLI Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego Młodzieży Szkolnej im. Marii Zientary-Malewskiej. Uczestnicy startowali w dwóch kategoriach: szkół podstawowych i szkół ponadgimnazjalnych.

W skład komisji konkursowej powołanej przez starostę olsztyńskiego Małgorzatę Chyziak weszli: Barbara Guga – przewodnicząca komisji i dyrektor Wydziału Oświaty, Kultury i Kultury Fizycznej Starostwa Powiatowego w Olsztynie, Joanna Michalska – wicestarosta olsztyński, Elżbieta Dorota Hermanowicz – psycholog i dyrektor Powiatowej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Olsztynie i Andrzej Fabisiak – dyrektor Centrum Kulturalno-Bibliotecznego w Dobrym Mieście, wieloletni wicedyrektor Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie, reżyser teatralny i animator kultury.

Jury oceniało głównie sugestywność wypowiedzi i barwność języka.
R E K L A M A
banner
– Jestem pod ogromnym wrażeniem wszystkich występujących. Zdaję sobie sprawę, że wymagało to od Was wielkiej odwagi. Dziękuję za przybycie i życzę dalszych sukcesów – mówiła wicestarosta Joanna Michalska.

Dobrych rad na przyszłość młodzieży udzielił Andrzej Fabisiak. Wytłumaczył, nad czym muszą jeszcze popracować i w jaki sposób lepiej recytować.

– Generalnie gratuluję i bardzo dziękuję za występ. Sięgacie do największego skarbu, jakim jest język polski – powiedział.

Ciepłych słów nie zabrakło również ze strony Elżbiety Hermanowicz.

– Krasomówstwo to pisanie słowem. Przyda się Wam w każdym zawodzie. Kłaniam się Państwu nisko i dziękuję także nauczycielom. Doskonale wiem, jak ciężko jest zachęcić młodych ludzi do pracy – mówiła.

Na szczeblu wojewódzkim, który odbywa się już w dzisiaj (26.10) w Lidzbarku Warmińskim, powiat olsztyński reprezentować będą: w kategorii szkół podstawowych – Aleksandra Adamowicz ze Szkoły Podstawowej w Jonkowie, a w kategorii szkół ponadgimnazjalych – Aleksandra Brodawska z Zespołu Szkół Rolniczych w Smolajnach.

******

Klasyfikacja końcowa XLI Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego Młodzieży Szkolnej:

• szkoły podstawowe:

I miejsce – Aleksandra Adamowicz
II miejsce – Maciej Kuciński
III miejsce – Wiktor Koszela

• szkoły  ponadgimnazjalne:

I miejsce – Aleksandra Brodowska
II miejsce – Anna Wołodźko

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl