Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
d./k | 2016-10-26 13:01 | Rozmiar tekstu: A A A

Earl Thomas wystąpił na Olsztyńskich Dobranockach Bluesowych

Olsztyn24
Earl Thomas wystąpił w Olsztynie (fot. Bernard Wawrzyniewicz - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Za nami pierwszy po tegorocznym lecie koncert z cyklu Olsztyńskie Dobranocki Bluesowe. Wczorajszego (25.10) wieczoru, w sali kameralnej Amfiteatru im. Czesława Niemena w Olsztynie, wystąpił Earl Thomas (USA).Earl Thomas studiował śpiew klasyczny. Od wielu lat para się komponowaniem dla gwiazd tak wielkich, jak Etta James, Solomon Burke, Screamin` Jay Hawkins czy Tom Jones. Jego największe atuty to bezsprzecznie sceniczna charyzma i głos – mocny jak dzwon, okraszony charakterystyczną chrypką, chwytający za serce, po prostu niepowtarzalny - niczym Ike Turner i Seal w jednym.

Urodził się w muzycznej rodzinie w Tennessee, w której każdy na czymś grał lub śpiewał. Mama interesowała się gospel, tata bluesem. W ten sposób poznał klasykę, artystów: Muddy`ego Watersa, Otisa Reddinga, Mahalię Jackson, Arethę Franklin, Tinę Turner, Gladys Knight i wszystkich wykonawców związanych z wytwórnią Stax. Następnie sam odkrył twórców wczesnego rocka: Hendrixa, Joplin, Stewarta oraz zespoły The Rolling Stones, The Beatles czy Led Zeppelin. Twierdzi, że to nie on wybrał muzykę, ale ona jego: „pisarz musi pisać, malarz musi malować, a ja muszę śpiewać”.

Ma koncie występy na najbardziej prestiżowych festiwalach świata, w tym Montreux Jazz, oraz 12 albumów. Jego utwory były wykorzystywane w wielu filmach i serialach telewizyjnych, m.in. „Ostry dyżur”. Nic dziwnego, że nazywają go „The Blues Ambassador”.
R E K L A M A
banner
Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl