Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
D. | 2016-10-27 14:03 | Rozmiar tekstu: A A A

Koniec parkowania na Starym Mieście

Olsztyn24
Od lewej: dyrektor Aneta Szpaderska, prezydent Piotr Grzymowicz i dyrektor Jerzy Roman | Więcej zdjęć »
Koniec parkowania na Starym Mieście. 1 listopada tego roku na stałe wchodzi zakaz parkowania przy Starym Ratuszu - na olsztyńskiej starówce będzie można parkować tylko w miejscach do tego wyznaczonych. Decyzję podjętą po konsultacjach z mieszkańcami miasta prezydent Olsztyna ogłosił dzisiaj (27.10) na specjalnie w tym celu zwołanej konferencji prasowej w ratuszu.

Wobec od lat pojawiających się opinii, że przez ograniczanie ruchu samochodowego olsztyńska starówka zamiera, wyniki badania przeprowadzonegi przez miasto, na podstawie którego podjęto - wydawać by się mogło - kontrowersyjną decyzję o zamknięciu dla tegoż ruchu obszaru znajdującego się w bezpośrednim sąsiedztwie Starego Ratusza, dla wielu będą zaskoczeniem. Okazuje się bowiem, że aż 78% osób biorących w nim udział opowiedziało się za ograniczeniem, w tym aż 53% ma zdecydowaną opinię w tej sprawie. Natomiast 21% badanych uważa, że ograniczenie ruchu w tym obszarze nie jest dobrym pomysłem.

Badanie ankietowe zostało przeprowadzone w ramach Olsztyńskiego Panelu Obywatelskiego w dniach 18-24 października bieżącego roku. Wzięło w nim udział 422. mieszkańców Olsztyna, w tym 347. zarejestrowanych uczestników OPO oraz 75. losowo dobranych mieszkańców miasta. Badanie zostało przeprowadzone poprzez wywiad internetowy (CAWI - 291 ankiet) oraz telefoniczny (CATI - 131 ankiet). 
R E K L A M A
banner
Wprowadzenie zmian oznaczać będzie utratę 28. miejsc parkingowych, jednak - jak podkreślił uczestniczący w konferencji Jerzy Roman, dyrektor ZDZiT - w obrębie olsztyńskiej starówki do dyspozycji zmotoryzowanych będzie nadal 80 miejsc (wymalowanych białą farbą), zaś w ścisłym centrum Olsztyna aż 550 (w tym również bezpłatne). 

Więcej na ten temat w zapisie wideo konferencji, zapraszamy do jego obejrzenia.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [1]
~tokyo / 2016-10-28 18:24
Ta decyzja ostatecznie pogrzebala przedsiębiorcow ze starówki. Ratusz jak zwykle zastosował "nowoczesne" i "przyjazne" rozwiązania komunikacyjne. Gdyby ratusz budował połączenie windami 1 i 2 piętra - z całą pewnością doprowadziły do zderzenia czołowego wind w szybie. Ot, taka trafność decyzji.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Konferencja prasowa prezydenta Olsztyna [27.10.2016]

»

27-10-2016

Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl