Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
D. | 2016-10-27 21:12 | Rozmiar tekstu: A A A

Feliks Nowowiejski z wizytą u prezydenta

Olsztyn24
Chór Cantores Varmienses przy Fiharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie pod dyrekcją Benedykta Błońskiego | Więcej zdjęć »
W byłej sali sesyjnej olsztyńskiego ratusza odbył się dzisiaj (27.10) koncert przedstawiający twórczość Feliksa Nowowiejskiego - „Feliks Nowowiejski z wizytą u prezydenta”.

Wieczór był prowadzony w formule „speaking concerts” przez prof. Benedykta Błońskiego, który przybliżył genezę powstania poszczególnych utworów i sylwetkę kompozytora.

Utwory chóralne Feliksa Nowowiejskiego, m.in.: „Rotę”, „O Warmio moja miła, „Z tej tam strony wody”, „Krakowskie wesele”, „Meszek w lesie”, „Buła babula”, „Straż nad Bałtykiem” i Testament Bolesława Chrobrego (fragmenty) zaprentował Chór Cantores Varmienses przy Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie dyrygowany przez prof. Błońskiego.
R E K L A M A
banner
Koncert był jednym z wydarzeń kulturalnych uświetniających Rok Feliksa Nowowiejskiego.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Koncert „Feliks Nowowiejski z wizytą u prezydenta”

27-10-2016

Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl