Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
Anetta Socha | 2016-11-08 22:21 | Rozmiar tekstu: A A A

Duża porcja kultury w Gimnazjum nr 5

Olsztyn24
(fot. G5 - wszystkie) | Więcej zdjęć »
W poniedziałek (7.11) po raz kolejny w tym roku szkolnym uczniowie z Gimnazjum nr 5 wybrali się na koncert do filharmonii. Tym razem uczestniczyli w muzyczno-tanecznym widowisku.

Za część muzyczną odpowiadali muzycy Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej, natomiast tańczyli dla nas członkowie Zespołu Pieśni i Tańca Kortowo. Słuchaliśmy muzyki ludowej z różnych regionów Polski i oglądaliśmy piękne popisy taneczne. Do każdego tańca artyści byli ubrani w inny strój regionalny. Widzieliśmy zatem pokazy górali podhalańskich, tancerzy z Warmii i z Łowicza. O każdym stroju usłyszeliśmy krótka informację.

Najlepsze w tym występie było to, że nikt się nie nudził. Żywa i barwna muzyka folklorystyczna sprawiła przyjemność wszystkim widzom. Miło nam było usłyszeć od artystów słowa zdziwienia i podziękowania za nasze właściwe zachowanie.
R E K L A M A
banner
W tym roku szkolnym w filharmonii uczestniczyliśmy też w koncercie poświęconym muzyce Feliksa Nowowiejskiego. To była znacznie trudniejsza w odbiorze muzyka, ale dzięki starannej oprawie przygotowanej przez naszych filharmoników, uczniowie zdobyli sporo wiadomości o autorze muzyki do Roty.

Przed tym koncertem uczestniczyliśmy w pogadance na temat Filharmonii Warmińsko–Mazurskiej. Dowiedzieliśmy się jak powstawała, kto tu pracuje i występuje, jakie są plany jej dalszego rozwoju. Uzyskaliśmy też wiele innych cennych informacji.

Dla dwóch klas Gimnazjum nr 5 spotkanie z kulturą nie zakończyło się w poniedziałek w filharmonii. Klasy IIIa i IIIb wybrały się też na kolejne zajęcia z edukacji filmowej do kina Awangarda. Nasi uczniowie bardzo lubią te zajęcia, w których systematycznie uczestniczymy od początków ich istnienia. W pażdzierniku dwie klasy widziały film „4 piętro”. Tym razem był to „Lek na całe zło”.  

Anetta Socha

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl