Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
MBM | 2016-11-09 12:33 | Rozmiar tekstu: A A A

Konsultacje społeczne w sprawie dróg w powiecie olsztyńskim

Olsztyn24
Część dróg powiatowych już została zmodernizowana
Ponad 200 osób wzięło udział w październikowych konsultacjach społecznych zorganizowanych przez Powiatową Służbę Drogową w Olsztynie w sprawie planów modernizacji dróg powiatowych. Chodzi o koncepcje projektów, które mogłyby być realizowane w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Olsztyna. Spotkania, w których wzięli udział mieszkańcy, wójtowie i burmistrzowie oraz radni powiatowi, miejscy i gminni odbyły się w gminach Jonkowo, Purda, Dywity, Barczewo i Gietrzwałd.

6 października w budynku szkoły podstawowej w Jonkowie została omówiona koncepcja projektu pn. „Przebudowa drogi powiatowej Nr 1203N od skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 527 do miejscowoći Jonkowo, dalej drogą powiatową 1407N w miejscowości Jonkowo, następnie drogą powiatową 1368N przez miejscowość Węgajty do miejscowości Godki, dalej drogą gminną do miejscowości Wrzesina”.

18 października w budynku szkoły podstawowej w Klebarku Wielkim mieszkańcy gminy Purda zapoznali się z projektem „Przebudowa drogi powiatowej 1464N od wiaduktu w miejscowości Ostrzeszewo przez miejscowość Klebark Wielki, dalej drogą powiatową 1463N do skrzyżowania z DK 53 w miejscowości Klewki”.
R E K L A M A
banner
19 października w budynku świetlicy wiejskiej w Tuławkach omówiono „Przebudowę drogi powiatowej 1442N od skrzyżowania z DK 51 w miejscowości Spręcowo, do miejscowości Tuławki, następnie drogą powiatową 1449N do skrzyżowania z drogą powiatową 1430N Różnowo-Barczewko, następnie do granicy Olsztyna”.

Mieszkańcy gminy Barczewo rozmawiali 26 października o „Przebudowie drogi powiatowej Nr 1430N od skrzyżowania z drogą powiatową Nr 1449N przez miejscowość Barczewko do miejscowości Barczewo”, a 31 października w Wiejskim Domu Kultury w Sząbruku odbyły się konsultacje z mieszkańcami gminy Gietrzwałd w sprawie projektu „Droga powiatowa 1370N od granicy gminy Gietrzwałd w miejscowości Sząbruk – Siła przez Uniszewo do DK16″.

- Każde spotkanie rozpoczynaliśmy od przedstawienia koncepcji projektów, czyli mówiliśmy, który odcinek jest objęty projektem i co jest przewidziane do realizacji. Potem słuchaliśmy uwag mieszkańców – mówi Artur Bal, dyrektor Powiatowej Służby Drogowej w Olsztynie. – Wiele sugestii dotyczyło budowy zjazdów na posesje, chodników, rodzaju oświetlenia dróg. Chcemy uwzględnić wszystkie propozycje, w tej chwili je analizujemy pod kątem możliwości ich zawarcia w ostatecznej wersji projektów.

Na stronie internetowej powiatu olsztyńskiego w zakładce ZIT/ Remonty drogowe zostały zamieszczone pliki z koncepcją poszczególnych inwestycji przedstawianych podczas konsultacji społecznych. Po sprawdzeniu możliwości ujęcia w projekcie uwag mieszkańców, zmiany zostaną naniesione na mapy.

UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl