Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
Małgorzata Banaś | 2016-11-10 19:30 | Rozmiar tekstu: A A A

Święto Niepodległości w ZSO nr 7 w Olsztynie

Olsztyn24
Święto Niepodległości w ZSO nr 7 w Olsztynie (fot. ZSO nr 7 - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Młodzież Zespołu  Szkół Ogólnokształcących Nr 7 w Olsztynie, 98 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę, świętowała uroczyście, podniośle, pięknie artystycznie, w towarzystwie znamienitych gości.

V Liceum Ogólnokształcące im. Wspólnej Europy w Olsztynie i Gimnazjum nr 24 w Olsztynie przygotowania do obchodów uroczystości Święta Niepodległości rozpoczęły na wiele dni przed 11 listopada organizacją Konkursu Patriotycznego „Józef Piłsudski
i Legiony Polskie”. Do udziału w zmaganiach konkursowych zaproszono także młodzież Olsztyna i powiatu olsztyńskiego.
Przygotowania prac plastycznych i utworów muzycznych były czasem twórczej pracy, mobilizacją talentów i pięknym pretekstem do prawdziwego przeżycia żywej lekcji historii, przyczynkiem do dyskusji na temat rozumienia patriotyzmu i jego doświadczania przez młode pokolenie Polaków.

Dzisiejsze (10.11) uroczystości były zwieńczeniem czasu refleksji i potwierdzeniem naszej świadomości narodowej i prawdziwości słów Cycerona, który twierdził, że historia jest świadkiem czasu, światłem prawdy, nauczycielką życia i zwiastunką przyszłości.
R E K L A M A
banner
Z dumą i radością witaliśmy w murach naszej szkoły m.in. I zastępcę Prezydenta Olsztyna, Jarosława Słomę; przewodniczące rad osiedli:  Jaroty – Lucynę Jaczewską, Nagórki – Małgorzatę Gołębicką i Pieczewo – Halinę Mikulską, proboszcza naszej  parafii – księdza kanonika Romualda Zapadkę, przedstawicieli Rady Rodziców, uczniów, nauczycieli i innych gości, którzy zaszczycili nas swoją obecnością.

W ramach obchodów Święta Niepodległości wspólnie kibicowaliśmy zmaganiom muzycznym I Konkursu Piosenki Patriotycznej i  z ciekawością słuchaliśmy historii  powstania utworów legionowych. Oglądaliśmy nagrodzone prace plastyczne i mieliśmy okazję wysłuchać okolicznościowej audycji, która wielu nas szczerze wzruszyła.

Uroczystości szkolne uświetnił swoim występem Chór Seniora z Domu Pomocy Społecznej „Nasz Dom”, pod kierunkiem Waldemara Ciukszo.

Dzisiejszy dzień w ZSO nr 7 w Olsztynie był ważnym, wielopokoleniowym spotkaniem Polaków, którzy swój  patriotyzm wyrażają  w pracy, rozmowie, sztuce i zabawie.

Małgorzata Banaś

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl