Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Waldemar Ziarek | 2016-11-10 21:08 | Rozmiar tekstu: A A A

Ogród pamięci narodowej w Niezapominajce

Olsztyn24
Wigilia Święta Niepodległości w przedszkolu Niezapominajka | Więcej zdjęć »
„Niezapominajka” - Przedszkole nr 14 w Olsztynie, zgodnie z wymową nazwy jakie przyjęło, w oryginalny sposób dba o pamięć o ważnych wydarzeniach z dziejów Polski. W wigilię 98. rocznicy Niepodległej, w auli przedszkola odbyło widowisko słowno muzyczne z udziałem muzyków Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej i przedszkolaków. 

Gościem specjalnym uroczystości był major Stanisław Brodacki, honorowy prezes Piłsudczyków Warmii i Mazur. Wśród zaproszonych gości byli także przedstawiciele stowarzyszeń: Rodzina Katyńska, Przyjaciół Wilna i Ziemi Wileńskiej, Związku Piłsudczyków RP i wojskowych z garnizonu Olsztyn.

Przedszkole, którym kieruje Jolanta Drążek, jako pierwsza tego rodzaju placówka założyło i pielęgnuje tzw. Ogród Pamięci. Ogród składa się z kilku dębów  zasadzonych dla uczczenia wybitnych polskich patriotów. W przyszłym roku ogród wzbogaci się o kolejne zbiory, a będzie nim brzoza, przywieziona z pól bitewnych Kostiuchnówki.
R E K L A M A
banner
Ogród usytuowany jest w pobliżu placu zabaw i jest pod stałą opieką przedszkolaków.

Z D J Ę C I A
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl