Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
Waldemar Ziarek | 2016-11-10 21:08 | Rozmiar tekstu: A A A

Ogród pamięci narodowej w Niezapominajce

Olsztyn24
Wigilia Święta Niepodległości w przedszkolu Niezapominajka | Więcej zdjęć »
„Niezapominajka” - Przedszkole nr 14 w Olsztynie, zgodnie z wymową nazwy jakie przyjęło, w oryginalny sposób dba o pamięć o ważnych wydarzeniach z dziejów Polski. W wigilię 98. rocznicy Niepodległej, w auli przedszkola odbyło widowisko słowno muzyczne z udziałem muzyków Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej i przedszkolaków. 

Gościem specjalnym uroczystości był major Stanisław Brodacki, honorowy prezes Piłsudczyków Warmii i Mazur. Wśród zaproszonych gości byli także przedstawiciele stowarzyszeń: Rodzina Katyńska, Przyjaciół Wilna i Ziemi Wileńskiej, Związku Piłsudczyków RP i wojskowych z garnizonu Olsztyn.

Przedszkole, którym kieruje Jolanta Drążek, jako pierwsza tego rodzaju placówka założyło i pielęgnuje tzw. Ogród Pamięci. Ogród składa się z kilku dębów  zasadzonych dla uczczenia wybitnych polskich patriotów. W przyszłym roku ogród wzbogaci się o kolejne zbiory, a będzie nim brzoza, przywieziona z pól bitewnych Kostiuchnówki.
R E K L A M A
banner
Ogród usytuowany jest w pobliżu placu zabaw i jest pod stałą opieką przedszkolaków.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl