Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
waclawbr | 2016-11-15 16:28 | Rozmiar tekstu: A A A

Centaurus stanie w Olsztynie do końca 2019 roku

Olsztyn24
Konferencja prasowa ws. budowy Centaurusa | Więcej zdjęć »
Po sześciu latach od prezentacji planów budowy „Centaurusa” - najwyższego budynku w Olsztynie - wydaje się, że budowa kompleksu biznesowo-mieszkalnego u zbiegu al. Piłsudskiego i ul. Głowackiego w Olsztynie zmierza do szczęśliwego końca. Prace budowlane mają ruszyć na wiosnę 2017 roku, a otwarcie kosztującego około 180 mln złotych kompleksu nastąpi pod koniec 2019 roku. Te i wiele innych informacji na temat inwestycji przekazali dzisiaj (15.11) dziennikarzom przedstawiciele inwestora - trójmiejskiego dewelopera Euro Styl oraz prezydent Olsztyna.

Kompleks Centaurus utworzą cztery nowoczesne budynki o różnych funkcjach: mieszkaniowej, biurowo-usługowej i hotelowej. Inwestycja powstanie w samym centrum Olsztyna na liczącej blisko 9 tys. m2 działce przy Olsztyńskim Planetarium.

Centaurus zaprojektowany został przez Andrzeja Kapuścika – współautora biurowca Kolmexu w Warszawie i twórcę Sea Towers w Gdyni - jednego z najwyższych budynków mieszkalnych w Polsce. Inwestycja dzięki wprowadzeniu dominanty w postaci 17- i 18-piętrowej wieży sprawi,  że Centaurus będzie najwyższym budynkiem w województwie warmińsko-mazurskim.
R E K L A M A
banner
W kompleksie, poza częścią mieszkaniową, którą stanowić będzie ponad 170 mieszkań i apartamentów, zaplanowano część usługową oraz 8500 m2 powierzchni biurowej klasy A. Centaurus będzie jedynym biurowcem w Olsztynie, w którym zaprojektowano kondygnacje o powierzchni przekraczającej 1200 m2, umożliwiające elastyczną aranżację wnętrz i podział zarówno na większe moduły typu „open space”, jak i mniejsze w formie gabinetowej. W ramach obiektu funkcjonować będzie także hotel marki Hampton by Hilton.

W pobliżu inwestycji znajdują się przystanki autobusowe i tramwajowe umożliwiające dojazd do niemal każdej dzielnicy Olsztyna.

Centaurus będzie najwyższym budynkiem w Olsztynie. Lokatorzy najwyższych pięter będą mieli do dyspozycji niepowtarzalne panoramy Olsztyna. Niestety, w budynku nie będzie ogólnodostępnej platformy widokowej. Deweloper rozpocznie sprzedaż lokali w Centaurusie już 21 listopada br.

Więcej informacji o inwestycji i jej znaczeniu dla Olsztyna w naszej wideorelacji z zorganizowanej w Olsztyńskim Planetarium konferencji prasowej.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [3]
~mt66 / 2016-11-17 12:59
Następny koszmarny budynek , cz Olsztyn naprawdę nie ma architekta . Jest już kilka takich cudaków które stoją puste . Tak jak na 1-go Maja np.
~kóba / 2016-11-16 07:57
zniszczmy NASZE MIASTO - do końca, zróbmy z niego.............. Nowe Miasto Lubawskie
~Kebiz / 2016-11-15 21:20
Przecież to bydlę kompletnie zasłoni planetarium !
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Konferencja prasowa ws. budowy „Centaurusa” w Olsztynie

»

15-11-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl