Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
d. | 2016-11-16 16:08 | Rozmiar tekstu: A A A

Watch Docs w Olsztynie

Olsztyn24

Jedna z największych na świecie imprez filmowych poświęconych prawom człowieka powraca do stolicy Warmii i Mazur. Przed nami trzydniowy (18-20.11), 14. Objazdowy Festiwal Filmowy Watch Docs, a wraz z nim 13 filmów dokumentalnych oraz spotkania i dyskusje w sali kameralnej pod Amfiteatrem im. Czesława Niemena.

Watch Docs to obecnie jedna z dwóch największych na świecie imprez filmowych poświęconych prawom człowieka. Prezentuje filmy dokumentalne, w których zaangażowanie na rzecz praw jednostki łączy się ze sztuką filmową. Każdego roku na festiwalu pokazywanych jest blisko 70 światowej klasy filmów, które w Polsce ogląda łącznie kilkadziesiąt tysięcy widzów. Watch Docs jest też najstarszym festiwalem filmów dokumentalnych organizowanym w Warszawie – pierwsza edycja odbyła się w 2001 roku.

Od 2003 roku, we współpracy z wieloma partnerami z całej Polski, co rok organizowany jest Objazdowy Festiwal Filmowy Watch Docs. W 2016 roku festiwal odwiedzi blisko 40 miast. Partnerzy Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka i Społecznego Instytutu Filmowego – współorganizatorzy festiwalu objazdowego w poszczególnych miastach – wybierają filmy z repertuaru ostatniej edycji warszawskiego MFF Watch Docs, opracowując program imprez towarzyszących.

Organizatorami wydarzenia są Helsińska Fundacja Praw Człowieka, Społeczny Instytut Filmowy oraz Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie.
R E K L A M A
banner
Szczegółowy program festiwalu wraz z opisem filmów i informacjami na temat uczestników dyskusji dostępny jest w zakładce „Co?Gdzie?Kiedy?”.

Zapraszamy! Wstęp wolny.

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl