Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
MBM | 2016-11-24 12:14 | Rozmiar tekstu: A A A

Powiatowa Szkoła Muzyczna organizuje kolejny konkurs „Muzyk Pierwsza Klasa”

Olsztyn24
(fot. archiwum)
Stu trzydziestu młodych pasjonatów gry na instrumentach zgłosiło się do konkursu „Muzyk Pierwsza Klasa”. Są wśród nich uczniowie nie tylko z województwa warmińsko-mazurskiego, ale też z innych zakątków Polski, a nawet z Kaliningradu. Przegląd jest organizowany przez Powiatową Szkołę Muzyczną I st. w Dywitach, pod patronatem Starosty Olsztyńskiego.

Przesłuchania rozpoczną się w piątek 25 listopada. Dzieciom będzie się przysłuchiwać profesjonalne jury, w którym zasiądą uznani pedagodzy i wirtuozi: Anna Borkowska, Dorota Obijalska, Arkadiusz Krupa i Marek Zieliński. Ogłoszenie wyników połączone z koncertem galowym odbędzie się w następnego dnia o godz. 18:00 w sali koncertowej filii szkoły w Olsztynku. Oprócz laureatów wystąpi Dziecięca Orkiestra Smyczkowa z solistami – uczniami PSM w Dywitach i filii w Barczewie.

Na pomysł konkursu dla najmłodszych uczniów wpadł 6 lat temu dyrektor Powiatowej Szkoły Muzycznej w Dywitach.
R E K L A M A
banner
– Chodziło o to, żeby mobilizować i zachęcać dzieci do grania od samego początku ich przygody z muzyką. Już na tym etapie można czasem wyłowić osobowości muzyczne, poza tym nauczyciele z różnych ośrodków mają okazję wymienić się doświadczeniami pedagogicznymi. Od samego początku było też dla mnie ważne, żeby pokazać maluchom, że granie może być dobrą zabawą i że występ przed publicznością jest nagrodą za ich starania – tłumaczy Janusz Ciepliński.

Mimo to, nie zabraknie też nagród rzeczowych i to atrakcyjnych.

– Najzdolniejsze dzieci otrzymają między innymi „Szklane nuty”, odtwarzacze muzyczne, słuchawki, Karty Melomana do filharmonii i struny do instrumentów - dodaje dyrektor Ciepliński.

- Cieszę się, że impreza rozwija się w takim tempie, to zasługa dyrekcji i nauczycieli, którzy wkładają serce w edukację muzyczną dzieci i młodzieży. A dzięki temu zarówno o naszej szkole, jak i o powiecie olsztyńskim słychać nawet w odległych zakątkach kraju – mówi starosta Małgorzata Chyziak.

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl