Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
MBM | 2016-11-24 13:55 | Rozmiar tekstu: A A A

Biała wstążka w starostwie

Olsztyn24
W holu starostwa będzie prowadzona akcja promująca akcję przeciw przemocy wobec kobiet
Powiat Olsztyński oraz 12 gmin na jego obszarze po raz kolejny włączają się w Ogólnoświatową Kampanię „Białej Wstążki”, czyli akcję przeciw przemocy wobec kobiet. Panowie odwiedzający urzędy 25 listopada otrzymają białe kokardki jako symbol osobistej deklaracji, że nigdy nie będą sprawcą przemocy i będą reagować, widząc przejaw agresji wobec pań.

Na terenie powiatu olsztyńskiego, w ramach Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, działa Powiatowy Ośrodek Interwencji Kryzysowej. Jego punkty w Dobrym Mieście, Biskupcu i Olsztynku są gotowe zapewnić schronienie 7. osobom dotkniętym przemocą. Podopiecznych otaczają opieką psychologa i prawnika. Od stycznia 2016 r. do dziś skorzystało z tej pomocy 10 osób, w tym 4 dorosłe i 6 dzieci. PCPR stara się też dotrzeć do źródła problemu, czyli sprawcy. Specjalne programy korekcyjno-edukacyjne ukończyło w tym roku 104 osoby, to jest o 39 więcej niż rok temu. Wzięło w nich też udział – po raz pierwszy – 12 kobiet. Spotkania odbywały się w Biskupcu, Barczewie, Jezioranach, Olsztynku i Purdzie.

W placówce PCPR w Olsztynie (Plac Bema 5) znajduje się Punkt Konsultacyjny dla Osób Uzależnionych, Współuzależnionych i Ofiar Przemocy. Tu swoją pomoc oferują psycholog i prawnik. Specjaliści przyjmują w czwartki od godziny 15.00 do 17.45, po wcześniejszym zapisie pod numerem telefonu 89 544 38 00 lub 89 544 38 03. W roku bieżącym z takiego wsparcia skorzystało 17 osób. W sytuacjach nagłych można też zadzwonić pod czynny całą dobę numer telefonu interwencyjnego 665 237 899.
R E K L A M A
banner
W ramach „Białej Wstążki” Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Dobrym Mieście oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Olsztynie zapraszają w pierwszą grudniową sobotę (3.12) na akcję „Otwartych Drzwi”. W godzinach 9.00–13.00 w siedzibie MOPS przy ul. Olsztyńskiej 3 w Dobrym Mieście osoby zainteresowane problemem przeciwdziałania przemocy będą mogły spotkać się z psychologiem, pracownikami PCPR, członkami zespołu interdyscyplinarnego i Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl