Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
waclawbr | 2016-11-25 00:06 | Rozmiar tekstu: A A A

Ewa Alchimowicz-Wójcik laureatką nagrody im. Feliksa Nowowiejskiego A.D. 2016

Olsztyn24
Ewa Alchimowicz-Wójcik | Więcej zdjęć »
W czwartkowy (24.11) wieczór, w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Olsztynie, odbyła się uroczystość wręczenia dorocznej Nagrody Prezydenta Olsztyna im. Feliksa Nowowiejskiego w dziedzinie sztuk muzycznych. Laureatką tej nagrody a.d. 2016 została sopranistka - dr Ewa Alchimowicz-Wójcik.

Ewa Alhimowicz-Wójcik jest nauczycielką śpiewu solowego i emisji głosu w PSM I i II st. w Olsztynie oraz w Policealnym Studium AKtorskim przy Teatrze im. Jaracza w Olsztynie, a także na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim.

W 2002 roku ukończyła z wyróżnieniem wydział wokalno-aktorski Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w klasie śpiewu solowego prof. Brygidy Skiby. Była stypendystką Ministra Kultury i Sztuki (lata 200-2001) oraz Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego (rok 2002).
R E K L A M A
banner
Podczas studiów uczestniczyła w licznych koncertach kameralnych i symfonicznych, występowałą w spektaklach operowych oraz operetkowych. W 2002 roku wystąpiła w Filharmonii Pomorskiej z Reqiuem W. A. Mozarta pod batutą Zygmunta Rychtera wykonując partię sopranową.

Po studiach konktynuowała działalność artystyczną uczestnicząc w licznych koncertach kameralnych i symfonicznych. Od lat występuje w wielu krajowych ośrodkach muzycznych z recitalami muzyki kameralnej oraz realizuje dzieła oratoryjno-kantatowe z towarzyszeniem orkiestr symfonicznych i kameralnych. Swoje umiejętności śpiewacze doskonali na licznych mistrzowskich kursach prowadzonych przez wybitnych śpiewaków. Od kilku lat współpracuje z z Filharmonią Warmińsko-Mazurską.   

W repertuarze artystki znajdują się pieśni i piosenki kompozytorów polskich i obcych oraz liczne arie operowe, operetkowe, czy utwory musicalowe, w tym prawykonania. W kręgu jej szczególnych zainteresowań muzycznych i badań analitycznych leży twórczość wokalna kompozytora Feliksa Nowowiejskiego. Wielokrotnie prezentowała twórczość sławnego kompozytora z Barczewa podczas festiwali muzycznych. Pieśni skomponowane przez Nowowiejskiego były też przedmiotem jej pracy doktorskiej, którą obroniła w 2013 roku w Akademii Muzycznej w Gdańsku.

Od 2015 roku Ewa Alhimowicz-Wójcik współpracuje z Zespołem Kameralnym Pro Muzica Antiqua, prezentując podczas koncertów przede wszystkim twórczość Nowowiejskiego. Jest członkiem Stowarzyszenia Polskich Artystów Muzyków oraz Polskiego Stowarzyszenia Pedagogów Śpiewu.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [2]
~Zarzenowany / 2017-02-08 10:45
To jest artystka? - to chałturnicza. Zobaczcie - https://www.youtube.com/watch?v=fKwtpqmIJrU
~Oli / 2016-12-16 12:40
Pitu, pitu... tru tu tu. Piski i krzyki razem wzięte!
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image
Wręczenie Nagrody Prezydenta im. Nowowiejskiego w dziedzinie sztuk muzycznych

»

24-11-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl