Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
d. | 2016-11-30 16:56 | Rozmiar tekstu: A A A

Miasto i olsztyńska policja zawarły porozumienie z powiatem na rzecz ochrony seniorów

Olsztyn24
Sygnatariusze porozumienia | Więcej zdjęć »
W olsztyńskim ratuszu przedstawiciele Urzędu Miasta, Starostwa Powiatowego oraz Komendy Miejskiej Policji, w obecności członków Rady Olsztyńskich Seniorów, podpisali dzisiaj (30.11) porozumienie dotyczące rozszerzenia programu Bezpieczny Senior na Powiat Olsztyński.

Osoby w wieku emerytalnym, często mieszkające samotnie, narażone są na działanie przestępców. Ich ufność do drugiego człowieka i potrzeba kontaktu z innymi sprawia, że często padają ofiarą oszustw.

Od 2013 roku Urząd Miasta Olsztyna wspólnie z Komendą Miejską Policji w Olsztynie realizuje projekt Bezpieczny Senior. Jego celem jest przeciwdziałanie zjawiskom patologii oraz zmniejszenie liczby ofiar przestępstw wśród seniorów.
R E K L A M A
banner
- Zależy nam, aby mieszkający w Olsztynie seniorzy czuli się w nim bezpiecznie - mówił podczas spotkania prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz. - W tym celu, w ramach programu Bezpieczny Olsztyn, prowadzimy szereg działań profilaktyczno-edukacyjnych. Zdając sobie sprawę ze skali problemu, postanowiliśmy zaprosić do współpracy sąsiednie gminy.

W powiecie olsztyńskim żyje około 23 tys. osób powyżej 60. roku życia. Do nich skierowane będą przedsięwzięcia z zakresu bezpieczeństwa - debaty, akcje, kampanie, projekty, konkursy czy warsztaty.

- Spotkania odbywać się będą m.in. na Uniwersytetach Trzeciego Wieku, w domach pomocy społecznej, domach kultury czy placówkach leczniczych – poinformowała Małgorzata Chyziak, starosta olsztyński. - Podczas spotkań edukacyjnych omawiane będą zagrożenia, z jakimi na co dzień stykają się osoby starsze.

Celem twórców programu jest wyposażenie seniorów w wiedzę na temat metod działania w sytuacji zagrożenia oraz ewentualnych miejsc pozyskania pomocy. Podczas spotkań poruszony zostanie również temat przemocy w rodzinie.

- Postaramy się uwrażliwić seniorów na symptomy przemocy domowej, przedstawić im możliwości pomocy - stwierdził komendant miejski Policji insp. Mieczysław Wójcik. - Przede wszystkim jednak chcemy uświadomić, że przemoc doświadczana ze strony najbliższych nie jest jedynie sprawą rodzinną i nie należy wstydzić się szukania pomocy.

Program jest działaniem długofalowym, a jego rezultaty organizatorzy oceniać będą na podstawie liczby przestępstw przeciwko osobom starszym oraz doniesień o seniorach, którzy właściwie zareagowali podczas próby ich oszukania.

Więcej o programie w zapisie wideo dzisiejszego spotkania. Zapraszamy do jego obejrzenia.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Podpisanie porozumienia dot. rozszerzenia programu Bezpieczny Senior

30-11-2016

Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl