Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
Anna Strożek | 2016-12-12 18:57 | Rozmiar tekstu: A A A
Buduj bezpiecznie

Centrum Symulacji Medycznych z nagrodą

Olsztyn24
Na budowie Centrum Symulacji Medycznych UWM (fot. archiwum) | Więcej zdjęć »
Skanska otrzymała trzecią nagrodę w konkursie „Buduj bezpiecznie” organizowanym przez Państwową Inspekcję Pracy. Uroczystość wręczenia nagrody odbyła się 9 grudnia br. w siedzibie Okręgowego Inspektoratu Pracy w Olsztynie. Wyróżniona za bezpieczną organizację prac inwestycja to budowa Centrum Symulacji Medycznych przy ul. Warszawskiej 30 w Olsztynie.

Do konkursu zgłoszone zostały budowy realizowane na terenie województwa warmińsko-mazurskiego. Ocenie podlegały m.in. sposób opracowania planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia (plan BIOZ), wielkość i złożoność prac budowlanych, jakość oceny ryzyka zawodowego na poszczególnych stanowiskach pracy, stan wiedzy pracowników w zakresie ochrony pracy oraz umiejętności identyfikacji zagrożeń, jakość koordynacji i skuteczność nadzoru nad przestrzeganiem przepisów bhp przez podmioty działające na budowie, przestrzegania przepisów i zasad bhp na budowie, stan wypadkowości w okresie trwania konkursu, stosowanie niestandardowych rozwiązań w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy. Wśród kryteriów, wg których oceniane były budowy znalazły się również: skala obiektu, jego wielkość, a także złożoność prac konstrukcyjnych.

PIP na co dzień kontrolująca przestrzegania przepisów na budowach, cyklicznie nagradza tych, którzy szczególnie dbają o upowszechnianie bezpiecznych i higienicznych warunków pracy na placach budów. Przy tej okazji promuje wykonawców, którzy zapewniają bezpieczne stanowiska pracy w procesie realizacji swoich projektów. Inicjatywy tego typu to doskonały pretekst, aby przyczynić się do wzrostu poziomu bezpieczeństwa na realizowanych projektach budowlanych.

Realizowane przez Skanska Centrum Symulacji Medycznych dla Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie umożliwi przyszłym lekarzom prowadzenie zajęć praktycznych już na etapie edukacji. Do dyspozycji będą bowiem mieli m.in. fantomy i symulatory odzwierciedlające prawdziwe sytuacje. Zakres prac realizowanych przez Skanska to utworzenie pomieszczeń dydaktycznych symulujących szpitalny oddział ratunkowy, blok operacyjny, salę intensywnej terapii, porodową i pielęgniarską, wnętrze karetki ratunkowej czy pracownię umiejętności chirurgicznych.
R E K L A M A
banner
Prace prowadzone są na czynnym obiekcie zatem wymagają szczególnej troski o bezpieczeństwo osób, które na co dzień korzystają z placówki.

Prace trwają od maja 2016 r. Wartość inwestycji to blisko 9 mln zł brutto.
Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl