Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Daria Rodziewicz | 2016-12-15 16:33 | Rozmiar tekstu: A A A

Szpital Miejski na podium rankingu Bezpieczny Szpital

Olsztyn24
Miejski Szpital Zespolony w Olsztynie
Miejski Szpital Zespolony w Olsztynie zajął 1. miejsce województwie warmińsko–mazurskim w rankingu Szpitali Rzeczpospolitej „Bezpieczny Szpital”. W kategorii jakości opieki medycznej szpital miejski zajął 7. pozycję w Polsce, natomiast w kategorii szpitali zabiegowych, wielospecjalistycznych i onkologicznych jest na 10. miejscu. To najlepsze wyniki w regionie wśród szpitali.

- Właśnie kończymy jeden z największych na Warmii i Mazurach program profilaktyczny opieki nad matką i dzieckiem do pierwszego roku życia – mówi dyrektor Joanna Szymankiewicz-Czużdaniuk.

Ponadto szpital od lat posiada zintegrowany system zarządzania jakością, obecnie 5 certyfikatów ISO oraz akredytację CMJ.
R E K L A M A
banner
- Nasze wyniki w tym prestiżowym konkursie dowodzą wysokich standardów opieki medycznej zapewnianych w Miejskim Szpitalu Zespolonym w Olsztynie - stwierdza dyrektor Szymankiewicz-Czużdaniuk. - Dobra współpraca z władzami miasta: z prezydentem oraz Radą Miasta a także parlamentarzystami z regionu daje nam możliwość dynamicznego rozwoju placówki.

Do rankingu wchodzi 100 najlepszych szpitali w Polsce, które uzyskają najwięcej punktów w ankiecie zawierającej pytania o infrastrukturę szpitalną, stan budynków, funkcjonowanie ekonomiczne szpitala oraz sposobów sprawowania opieki. Placówki medyczne odpowiadają również na szczegółowe pytania dotyczące między innymi jakości leczenia pacjentów, sposobów zarządzania, wyposażenia, kwalifikacji personelu. CMJ nie ujawnia, jaka jest waga przyznawana poszczególnym pytaniom – by odpowiedzi nie były kształtowane na użytek konkursu. W dodatku w ankiecie znajdują się tzw. pytania sprawdzające, które doświadczonym ekspertom pozwalają ustalić prawdziwość odpowiedzi.

Ranking „Bezpieczny Szpital” przygotowała „Rzeczpospolita” wraz z Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia. Wręczenie dyplomów odbyło się wczoraj (14.12) w Warszawie.

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl