Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
waclawbr | 2016-12-15 20:43 | Rozmiar tekstu: A A A

Ruszył jarmark

Olsztyn24
Otwarcie VIII Warmińskiego Jarmarku Świątecznego w Olsztynie | Więcej zdjęć »
Ósmy Warmiński Jarmark Świąteczny już trwa. Zwyczajową formułkę otwarcia imprezy wygłosili dzisiaj (15.12) o godz. 17. wspólnie na scenie staromiejskiej prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz i św. Mikołaj z Rovaniemi.

W programie zaplanowanego na cztery dni jarmarku są spektakle teatralne, koncerty kolęd, występy artystyczne dzieci i młodzieży, a także wspólne czytanie „Opowieści wigilijnej”. Na scenie staromiejskiej zaprezentuje się m.in. zespół Kaczki z Nowej Paczki, teatr Szkot, chór Collegium Musicum, zespół Horpyna i chór dziewczęcy Cantabille. Z uczestnikami jarmarku spotykał się będzie również św. Mikołaj z Rovaniemi, który na kilka dni przyjechał do Olsztyna.

W programie są także warsztaty artystyczne i kulinarne. W piątek oraz w sobotę (16-17 grudnia) każdy kto między 12:00 a 18:00 odwiedzi atrium Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej będzie mógł wspólnie z przedstawicielami Zespołu Placówek Edukacyjnych wykonać autorską ozdobę choinkową lub osobistą bożonarodzeniową kartkę. Natomiast w sobotę (17 grudnia) od 13:00 do 15:30 w Restauracji Staromiejskiej dzieci będą mogły ubiec ciasteczka dla specjalnego gościa. Wypieków osobiście skosztuje Święty Mikołaj, który wybierze również najpiękniej udekorowane smakołyki.

Oczywiście na jarmarku nie brakuje świątecznych straganów z rękodziełem, ozdobami choinkowymi a także regionalną żywnością. Można m.in. kupić oryginalne szwajcarskie sery, których cena przekracza nawet 100 zł za kilogram.
R E K L A M A
banner
VIII Warmiński Jarmark Świąteczny potrwa do niedzieli 18 grudnia do godz. 20.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image
Otwarcie VIII Warmińskiego Jarmarku Świątecznego w Olsztynie

»

15-12-2016

image
XIII Warmiński Jarmark Świąteczny w Olsztynie

»

15-12-2016

Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl